Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Kombi

Marcin, 10 lat temu
Rok produkcji 1999
Mitsubishi Galant VIII Kombi 2.0 136KM 100kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza na tylnych błotnikach
Przeniesienie napędu : łożyska w skrzyni biegów-wymiana co 100-150tys km
Układ hamulcowy : za małe tarcze ham jak na masę pojazdu
Takich japończyków już nie robią,tym samochodem można pojechać wszędzie i zawsze nim wrócisz bez problemu.Nie było żadnych usterek,które unieruchamiają auto.Przez ponad 3 lata zrobiłem 50tys km, wszystko na gazie i żadnych problemów.Podstawowe wymiany oleju,świec,filtrów,kabli zapł. Na początku jak go kupiłem wymieniłem łożyska w skrzyni biegów(bolączka galantów) i przy okazji sprzęgło.To tyle z napraw,chociaż można było jeździć dalej bez problemu.Dużo osób narzeka na gnące się tarcze hamulcowe i bicie tarcz.U mnie udało się wyeliminować tą bolączkę,trzeba po prostu dbać o hamulce.
Zero problemów z silnikiem,w miarę dynamiczny na wyższych obrotach,ale to jak każdy japończyk.Bardzo dobrze znosi gaz.Ogólnie jakbym miał kupować jeszcze raz to silnik 2.5 V6 zamiast 2.0 Spalanie raczej na tym samym poziomie a silniejszy i ten dźwięk V6
Bezawaryjna pomijając głośne łożyska,które trzeba wymieniać co 150tys.km
Wygodne wielowahaczowe zawieszenie, prowadzi się bardzo dobrze,niestety koszty utrzymania wzrastają przez to. Coś za coś
Samochód spory,ale widoczność bardzo dobra,łatwo się przyzwyczaić,tak samo łatwo dobrać odpowiednią pozycję za kierownicą.
Wszystko na swoim miejscu,jak to w japończyku.Mogłyby być większe kieszenie w drzwiach,ale za to ma lepszą ochronę przy uderzeniu w drzwi.
Szybko się nagrzewa i chłodzi.Nie mam uwag.Praktycznie w każdym galancie znajdziesz klimatronik.
Dla mnie miejsca wystarczająco, mam ok 180cm wzrostu. Z przodu jest naprawdę dobrze,z tyłu nie wiem bo nie jeżdżę :D
Cicho przy prędkościach do 100km/h, powyżej już się robi głośno,szczególnie na autostradzie przy 140km/h. Słychać wiatr przy przednich drzwiach.
Ze względu,że auto jeździ na gazie to koszty utrzymania są niezłe jak na wielkość samochodu.Zazwyczaj pali ok 11litrów gazu przy jeździe mieszanej, ostatnio korki,same miasto to nawet 13. W trasiedo 140km/h 11l powyżej to nawet 15.Silnik 2,5l ma podobne spalanie przy większej mocy.
Auto z takim wyposażeniem kosztuje naprawdę grosze.Jakość materiałów bardzo dobra,nic nie wytarte pomimo 250tys przebiegu.
Drobnych usterek brak,tak samo jak poważnych,tu się nic nie psuje.
Pisałem wcześniej o łożyskach w skrzyni,ale nie zaliczam tego do usterek,łożyska się po prostu zużywają,może trochę za wcześniej ale wymienić trzeba,żeby była cisza.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

11,0