Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Kombi

mariego, 10 lat temu
Silnik 2.4 GDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2000
Mitsubishi Galant VIII Kombi 2.4 GDI 150KM 110kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik dynamiczny, jeżdżąc z głową ekonomiczny, na moje potrzeby wystraczający.
Skrzynia pracuje bez jakichkolwiek problemów, biegi zmienia się płynnie.
Moja ocena dotyczy samochodu z żółtym zawieszeniem KONI, oraz sprężynami -30mm. Samochód trzyma sie doskonale drogi, zakręty moge pokonywac znacznie pewniej i szybciej niż samochody ze standardowym zawieszeniem. Mitsubishi ma przejechane 183 tys km, brak stuków, puków.
Wszystko pięknie, aczkolwiek denerwuje mnie uciskający na piszczel bok konsoli środkowej... Ponadto włącznik kierunkowskazów ma dosyć duży skok, czasami to przeszkadza w momencie, gdy chce się szybko właczyć kierunkowskaz w zakręcie.
Galant wyposazony jest w silnik 2.4 GDI (150KM) Jeżdżąc rozsądnie mozna zejść ze spalaniem naprawdę nisko, bedąc na wakacjach i jadąc trasą Kołobrzeg - Szczecin z prędkością 50-100, spalił mi 5,9/100km!!!!! Byłem naprawdę ździwiony. Miasto 7,9-8,3/100km, Frankfurt nad Menem - Jelenia Góra 7,2-7,6 przy prędkości do 130km/h. Są to wartości przy spokojnej jeżdzie. Inaczej sprawa wygląda podczas agresywnej jazdy, wówczas Mitsubishi potrafi spalić... Jadąc autostradą z prędkością 150-180 spalił ok 11/100km aczkolwiek uważam, ze jest to i tak wynik zadowalający.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 GDI 150KM 110kW [l/100km]

8,1