Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Kombi

Darek, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Mitsubishi Galant VIII Kombi 2.0 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Od tego auta dostałem więcej niż się po nim spodziewałem. Jeśli bym mógł, jeździłbym nim do końca... mojego lub jego.
jak na 2.0 jest dość dynamiczny ,a przynajmniej mi wystarcza
do pewnego momentu nie miałem zastrzeżeń, ale ostatnio coś zaczęło szwankować i mam problem przy redukcji z 3 na 2 bieg. wymieniłem olej w skrzyni i przy okazji sprzęgło, które i tak dobiegało końca i niewielka poprawa. Muszę po 2-3 razy wciskać sprzęgło żeby bieg zaskoczył. Mnie wychodzi to już dość sprawnie ale jak Galantem jedzie inna osoba to ma problem. Trudno... skrzyni wymieniał już nie będę.
auto dobrze trzyma się drogi nawet w zakrętach przy większych prędkościach
nie dostrzegam żadnych problemów, czy to patrząc przez przednią i boczne szyby czy to w lusterka. wszystko jest widoczne przy odpowiedniej pozycji za kierownicą
wszystko jak w japończyku z tych lat jest na miejscu, czytelne łatwe w obsłudze i bezawaryjne (no może poza zegarkiem, który ciągle się przestawia i nie zwracam już na niego uwagi), bardzo wysokiej jakości materiały i staranne wykończenia.
wszystko działa jak powinno. Po włączeniu klimy nawet w najbardziej wilgotne i deszczowe dni szyby szybko odparowują
największym komplementem zawsze są słowa pasażerów, którzy nie mogą się nachwalić wygody przy dłuższych trasach. Jeździłem nim w 5 osób z tobołami na wypady narciarskie i nie było problemu. W aucie po złożeniu tylnych siedzeń można się również wygodnie wyspać w dwie osoby. ( wiem bo sprawdziłem)
na zewnątrz pracuje jak zwykły diesel ,ale we wnętrzu nie ma z tym żadnych problemów. nie trzeba szczególnie podgłaszać muzyki ani podnosić głosu.
jeśli chodzi o spalanie to w trasie nie przekraczając setki potrafię osiągnąć 5l/100km. ogólnie przy umiejętnej jeździe Galant w dieslu mało pali. Części dość tanie i ogólnie dostępne. Przy wymianie zawieszenia nie jest kolorowo bo galant posiada zawieszenie wielowahaczowe no i ta nieszczęsna blacha... raz już robiłem nadkola i po 2 latach zaczyna się pojawiać korozja. Szkoda, że japończycy nie zrobili Galanta w ocynku wówczas byłoby to auto kompletne.
kupiłem go za śmieszne pieniądze i obawiałem się, że może to być puszka pandory. Teraz zastanawiam się po co ludzie przepłacają i narzekają... no cóż nie każdy musi jeździć Galantem
wspomniany wcześniej zegarek, poza tym nic sobie nie przypominam
również wspomniana wcześniej skrzynia czyli problem redukcji z 3 na 2 bieg. pod maskę zaglądam tylko przy wymianach eksploatacyjnych, do silnika nigdy się nie dotykałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,3