Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

Pyton87@o2.pl, 12 lat temu
Silnik 2.5 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika przy stosunkowo niedużym spalaniu.
Zawieszenie : wahacze
Silnik : uszczelki
Układ hamulcowy : tarcze
Kocham to auto mimo iż staruszek już powoli się sypie i wymaga częstych i kosztownych napraw (w moim przypadku). Mimo wieku nadal robi wrażenie na mnie, pasażerach i przechodniach :) Obiecałem sobie że dopóki będzie mnie stać na jego utrzymanie tak długo go nie sprzedam. Dodam, że odstawiam niejedno młodsze auto. Kierowcy BMW mogą tylko popatrzeć na mój tylni zderzak.
Bardzo dynamiczny silnik V6 (podobno nie do zajeżdżenia) robi wrażenie na pasażerach kiedy wgniata ich w siedzenia przy starcie. B. duża tzw. moc niewykorzystana, co jest plusem i minusem. Plus taki że daje to dłuższą żywotność silnika, minus taki że odczuwamy niedosyt mocy przy tak dużej pojemności. Można oczywiście podkręcić ale to kosztuje.
Podobno jedna z najlepszych skrzyń automatycznych. Nie wiem czy tak jest jednak w mieście przy częstym ruszaniu mam wrażenie że rekcja po naciśnięciu pedała gazu jest zbyt wolna. Ale ogólnie bardzo dobrze.
Co tu dużo mówić o zawieszeniu - polskie drogi. Po zimie kosztowne naprawy zawieszenia murowane.
Widoczność bez rewelacji ale i bez tragedii.
Jeździ się przyjemnie i komfortowo, więc co do ergonomii nie mam zastrzeżeń.
Rewelacyjne i szybkie ogrzewanie pozwala zaoszczędzić czas w zimie. Co do wentylacji ni wypowiem się ponieważ nie mogę jeździć z klimatyzacją, więc po otwarciu szyberdachu i szyb bocznych jest całkiem przewiewnie :)
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu daje komfort i poczucie swobody.
Autko słabo wyciszone więc na sen podczas jazdy raczej nie ma co liczyć.
Dość duże zużycie paliwa. U mnie spalanie gazu to średnio ok. 16l benzyny natomiast ok. 12/13l. Tu muszę dodać że lubię zapierdalać :) I styl mojej jazdy jest mocno nieekonomiczny.
Cena rynkowa jest śmiesznie niska w porównaniu do jego jakości. Oczywiście znaczenie tu ma rocznik. Jednakże przy częstej jeździe trzeba włożyć sporo pieniędzy później po zakupie.
Auto ma już swoje lata. Psują się różne pierdoły ale to normalne.
Niestety ocenę ogólną psują u mnie kosztowne i dość poważne usterki. Czytając komentarze mam wrażenie że trafiłem po prostu awaryjny egzemplarz. U mnie jedna wygląda to kiepsko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 24V 163KM 120kW [l/100km]

14,3