Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

Kuba, 6 lat temu
Silnik 2.5 24V 163KM 120kW
Rok produkcji 2001
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Dźwięk, dynamika. Świetna jednostka.
Karoseria : Rdza, rdza, rdza... Wszędzie gdzie się da. Chyba, że auto nie widzi zimy, deszczu i spędza większość czasu w garażu
Przeniesienie napędu : Skrzynia trochę szwankuje
Galanta kupiłem przeszło roku, przez ten czas przejechałem kawałek drogi i mogę się wypowiedzieć na jego temat. Motoryzacja jest dla mnie hobby, samochody to nie tylko narzędzia do pokonywania drogi. Wybierając dla siebie samochód zawsze wymagam czegoś ciekawego. Krótko i na temat: Galant to dobre auto dla Ciebie, jeśli jesteś w stanie wytrzymać jego kaprysy. Więcej info w poszczególnych działach.
Super jednostka. Nie wysilona, dostatecznie mocna, bardzo cicha, a przy tym wydaje przyjemny dźwięk. Jeżdżą po pół miliona kilometrów bez problemu, o ile był lany dobry olej co 10kkm.
Jeśli chodzi o manual - średnio. Dostatecznie precyzyjna, ale z bardzo długim lewarkiem. Bardzo awaryjne, zarówno łożyska jak i synchronizatory padają.
Super. Zawieszenie całkiem trwałe, miło się jeździ na seryjnym, po obniżeniu bardzo dobrze trzyma w zakrętach lecz robi się o wiele twardszy i mniej wygodny.
Widoczność ok, jedyny minus to jak we wszystkich sedanach - długi tyłek i nie wiadomo gdzie się kończy, jak się nie wyczuje auta to można o coś zahaczyć.
Brak niepotrzebnych przycisków. Wszystko pod ręką, wnętrze jest intuicyjne. Bardzo duży bagażnik, choć otwór pomiędzy kabiną a bagażnikiem ma kiepski kształt.
Przynajmniej moje auto, jak i kilku innych osób z jakimi miałem kontakt miało problem z nieodpowiednim kierowaniem nawiewu - słabe odparowanie szyby przedniej gdy jest zimno.
Dla kierowcy jest ok, choć przydałaby się lepsza regulacja kierownicy dla uzyskania większej przestrzeni na nogi. Dla pasażerów z tyłu trochę mało miejsca, ale trzeba, to nawet 3 z tyłu pojedzie.
Do 100km/h nic nie słychać. Przy prędkościach autostradowych szum powietrza przez nieszczęsne uszczelki jest większy niż w innych autach tej klasy.
W sumie to chyba najtańszy do utrzymania samochód oferujący silnik 6-cylindrowy i całkiem sporą wygodę. Trzeba jednak pamiętać, że będzie kosztować trochę więcej niż Passat, wielowahacz z przodu i z tyłu jak zacznie się odzywać, to może być ciężko ze znalezieniem dobrych części zamiennych.
Oj, to jest pięta achillesowa tego auta... WSZECHOBECNA rdza. Jak zacznie się pojawiać, a na pewno zacznie lub zaczęła, to możesz już odkładać na kolejne auto - po prostu nie warto się z tym pieprzyć. Poza tym elementy we wnętrzu lubią poskrzypieć. Trzeba mieć cierpliwość, bo drobne usterki wyskakują i są upierdliwe.
W sumie nic się nie dzieje. Jak już coś pada, to skrzynia biegów - 1400 za zregenerowaną i mamy spokój na kolejne 200 tysięcy kilometrów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 24V 163KM 120kW [l/100km]

10,3