Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

Owczar, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.0 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Polecam auta do 99 roku. W tym roku EA przeszło face lifting, który niestety nie objął diesla. Dlatego nie zobaczymy w tym modelu np. zegarów high kontrast, większych tarczy hamulcowych itd.
Przeniesienie napędu : Awaria synchronizatorów skrzyni biegów, dotyczy prawie każdego diesla.
W tym aucie najbardziej podoba mi się design i komfort. Nawet nie chce mi się jechać szybciej, bo jazda nim to prawdziwa przyjemność.
Silnik dość ładnie pracuje jak na tak prostą konstrukcję. Mógłby mieć troszkę więcej mocy. Jest elastyczny ale nie za bardzo zrywny jak na TDi. Dla kogoś kto lubi spokojniejszą, ale komfortową jazdę naprawdę polecam.
To najgorszy element wszystkich galantów EA. W dieslach padają synchronizatory II biegu, a praktycznie w każdym Galancie łożyska. W zależności od stosowanego oleju po 160-210 tys. Na szczęście z naprawą nie ma większych problemów.
Auto naprawdę komfortowe, ale nie idzie jak po szynach. Niestety coś za coś. W koleinach bez szaleństw dobrze się prowadzi, na równej nawierzchni w zasadzie samo płynie. Przyczepić się można do zbyt małych tarcz hamulcowych. Jeśli jeździmy na seryjnych 14tkach (tak 14, w dieslu były montowane takie koła) to nie ma problemu, jeśli będziemy chcieli założyć jakieś większe kołą to warto pomyśleć o zmianie tarczy i zacisków od auta poliftowego.
Do tyłu i do przodu, a także na boki wszystko dobrze widać. Trzeba się tylko przyzywczaić do dłuższego tyłu ;)
Wszystko w zasięgu ręki, przejrzyście...
Posiadam klimatronik, działa bardzo dobrze.
Na pewno każdemu będzie wygodnie.
Tu dałbym 4,5. Ogólnie auto wyciszone znakomicie, ale silnik przy wyższych obrotach dość głośny.
Jak na diesla, bez rewelacji, ale ogólnie jestem zadowolony. W końcu auto waży 1,4t.
Za tą cenę dostajemy naprawdę świetne auto z doskonałym wyposażeniem. Większość egezmplarzy posaida klimatronic, każdy 4xel. szyby. 2xpoduszka to też raczej standard. Skórzaną tapicerkę trudniej upolować w dieslu.
Kupiłem auto za niższą cenę i musiałem zrobić parę rzeczy, ale byłem tego świadomy. Większość wynikała z zaniedbania.
Narazie nie mogę nic powiedzieć, ponieważ posiadam krótko to auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,9