Ocena kierowcy - Mitsubishi Galant VIII Sedan

Kris80, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Galant VIII Sedan 2.0 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Solidny, japoński diesel.
Przeniesienie napędu : Synchronizator 2 biegu
Układ elektryczny : Zegarek odmierzający czas od czasu do czasu
Duże, wygodne auto o niecodziennym, agresywnym wyglądzie. Nie ma osoby, która by nie zawiesiła na nim oka. Większość z nich drapie się po głowie zastanawiając się \"co to k.....a jest za wóz?\" Poza tym samochód, który zawsze odpala i posłusznie jedzie do celu. Nigdy mnie jeszcze nie zawiódł.
Bardzo elastyczny, i zarazem dynamiczny (jak na 90 KM) silniczek. Praktycznie cały czas jedzie się na piątce. Biegów można nie używać. Jestem pozytywnie zaskoczony.
Tu jest niestety nieco gorzej. Typowa bolączka Galanta to synchronizatory, zwłaszcza 2 biegu. Duże problemy z redukcją. Da się to tego przyzwyczaić, ale na początku jest koszmar i nerwówka. Mitsubishi zawaliło sprawę ładując francuską skrzynię do swojego auta. Czar niezawodnego Japończyka prysł.
Zawieszenie bardzo dobrze zestrojone. Auto trzyma się w zakrętach jak przyklejone. Bardzo dobrze pokonuje dziury. Kierowca czasem nawet nie czuje że w coś wjechał.
Samochód nie jest mały i to trzeba pamiętać. Przez szyby wszystko ładnie widać, ale nietypowo wyprofilowana maska (która z perspektywy kierowcy kończy się w połowie długości) i długi tył sprawiają że podczas precyzyjnego parkowania łatwo w coś puknąć.
Wszystko pod ręką. Schowki w drzwiach są trochę małe, natomiast schowek za drążkiem zmiany biegów jest olbrzymi, ale czasem przeszkadza. Poza tym jest OK.
Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić klimy w upalny dzień, ale ogrzewanie działa bardzo dobrze. Dużym plusem jest klimatronik w wyposażeniu.
Bajka. Spokojnie zmieści się 5 dużych osób i 2 mniejsze w bagażniku ;) Jak na sedana bagażnik jest naprawdę imponujących rozmiarów.
Mojego dieselka niestety trochę słychać. Ale dieselki tak raczej mają. Hałas nie jest jednak uciążliwy dopóki nie przekroczy się 140 km/h. Potem zaczyna być głośno.
Podobno dużo jak na diesla: około 7-7,5 l na 100. Ja po przesiadce z benzyny i tak jestem zadowolony. Tańsze paliwo i przyzwoite spalanie. Porównując go do Galanta w benzynie to już w ogóle jest rewelka.
Kawał dobrego auta za przyzwoite pieniądze. Jest mały problem z częściami. Są trudno dostępne i ich cena jest trochę wyższa niż aut popularnych w Polsce. Jednak pamiętajmy, że japońskie podzespoły są dużo trwalsze. Na pewno nie jest to skarbonka.
Jak u wszystkich Galantów nieszczęsny zegarek, który naprawiłem w 10 minut. Bardzo łatwy demontaż, a potem tylko przelutowanie zimnych lutów na kostce zasilającej. Teraz działa jak ta lala :)Poza tym absolutnie nic.
Jak każdy Japończyk nie sądzę, żeby stanął w trasie. Auto bardzo solidne i niezawodne. Jedyna naprawa w wolnym czasie to skrzynia biegów, ale jak już wspomniałem da się z nią żyć. Po za tym suuuper.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 90KM 66kW [l/100km]

7,3