Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer IX Sedan

Borja, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Lancer IX Sedan 2.0 i 16V 156KM 115kW 2007-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Szczerze, to nic mnie nie zaskoczyło. Wszystko jest tak jak miało być.
Świetne auto. Prawie klasa średnia, dużo miejsca, doskonała nazwa, fajny silnik, made in Japan i wiele, wiele innych zalet.
Ale to jedzie. Nie jest to to Evo ale silnik mruczy aż serce rośnie;)
Co tu można powiedzieć. Wszystko działa doskonale. Sprawdziłem i w trasie i w mieście.
Jak po szynach. Kilka razy wydawało mi się, że przesadziłem a samochód nawet tego nie zauważył:)
Rewelacyjne lusterka boczne. Ale bez asystenta parkowania (tył) nie wsiadałby za kierownicę;)
Wszystko na miejscu, proste aż do bólu. No może trochę sterowanie komputerem mogłoby być lepsze. Ale generalnie super.
Na trasie klima trochę męczyła się z upałem. Czarna karoseria i mocne słońce robiły swoje. Ale nawiewy hulały jak trzeba. Pełna automatyka.
Rewelacja. Mam 189 cm i pasażer za mną wsiada bez trudu – ale taki do 176 cm;) W porównaniu z moim poprzednim autkiem to nokaut. Za mną nie był w stanie usiąść nawet czteroletni synek:))
No właśnie. Mam dylemat. Jak ktoś kupuje Lancera, to mruczenie silnika nie powinno mu przeszkadzać. Mnie nie przeszkadza ale na trasie do Austrii przy 4 tysiącach obrotów robiło się dość głośno. Do samochodów klasy średniej trochę brakuje ale to w końcu klasa średnia niższa z aspiracjami na więcej;)
Oj. Na razie nie jest dobrze. Na trasie do Austrii, przy średniej prędkości na autostradach około 140 km/h spalił średnio 10 litrów. W mieście potrafi pokazać (na szczęcie przez krótką chwilę) średnie spalanie na poziomie 20-30 litrów!!! Poniżej 11 litrów nie jestem w stanie zejść. Pocieszam się, że samochód się dociera. Z drugiej strony nie liczyłem na cuda i nie jestem w żaden sposób zaskoczony. A tak w ogóle, na marginesie, komputer pokładowy dziwnie oblicza spalanie.
Aż się boje, że wszyscy sąsiedzi będą mieć podobne auto;)
Za wcześnie na awarie.
Jak wyżej.