Lista ocen Mitsubishi Lancer IX Sportback (79) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~8ucik
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Filtry jak i klimatyzacja czyszczone 2x do roku. Nawiew na przód dobry, tylna szybka również. Niestety problematyczne okazały się szyby z tyłu. Jakkolwiek ustawiło się nawiew, to i tak te potrafiły po 50km trasie dopiero odparować. Serwis reagował w tym przypadku wiele razy i bezskutecznie - temat odpuściłem. Jeśli mamy coś powiedzieć o samym ogrzewaniu, to byłem nieco rozczarowany. W przypadku innego auta, które posiadałem wcześniej...
~matt
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Absolutnie bez zastrzezen. Odparowywanie szyb blyskawiczne, bezproblemowe, takze szyby boczne szybko traca zaparowanie. Swietnym pomyslem jest wentylacja na tylne siedzenia ktora wychodzi...spod foteli przednich. Takie ogrzewanie chwala sobie zima pasazerowie z tylu. Przelaczniki dokladne i umieszczone w dobrym miejscu. Nawiewy w mojej ocenie wystarczajaco ciche. Klimy jeszcze gruntownie nie przetestowalem, bo pora roku nie ta :) ///Dodaje...
~Sill
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Trzeba przyznać że działa bez zarzutów. Jedynie co czasami może przeszkadzać, to fakt uruchamiania się automatycznej klimatyzacji, która próbuje w ciągu kilku sekund ochłodzić powietrze o kilka stopni niżej. Szum z otworów wentylacyjnych zagłusza skutecznie pasażerów jak i radio ;) nie trwa to jednak jakoś irytująco długo. Ustawianie nawiewów jest intuicyjne i wygodne. Idealnie spisuje się nawiew na przednią szybę.
~AutomaniaK
Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Samochód szybko się nagrzewa, zatem zimą nie będziemy narzekali na chłód. Nawet nawiew na przednią szybę potrafi ją dość sprawnie odmrozić. Latem klimatyzacja też działa bez zarzutów. Czasem jednak w deszczu zaczynają parować szyby. Moim zdaniem, jest to wina automatycznej klimatyzacji, w której zbyt wolne obroty wentylatora, przy ustawieniu \"auto\", nie wytwarzają odpowiedniego ciągu.
~slawek
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Klima naprawdę doskonała. Najlepsza jaką dotychczas miałem. Przy nawiewie na tył (nogi) można spokojnie chłodzić napoje a jazda bez skarpetek grozi odmrożeniem palców albo przeziębieniem. Błyskawiczne odparowanie szyb. Zimą grzeje bez zarzutu (jak w przypadku schładzania ciężko wytrzymać przy maksymalnych ustawieniach)
~Michał
Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Ogrzewanie bdb. Klimatyzacja troche łagodna i czasem wydaje mi się, że nie do końca temperatura zadana jest zgodna z uzyskana tzn. trzeba ustawić na troche mniej np na 19 aby w środku był 21. Ale działa i chłodzi no i czynnika nie ubywa (zauważalnie).
~Michał
~Bartosz
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Kabina sprawnie ogrzewa się oraz schładza za sprawą wentylacji i ogrzewania. Rozmieszczenie wlotów powietrza wewnątrz samochodu jest dobra. Przyciski do kontrolowania wentylacji i ogrzewania bardzo czytelne i poręczne.
~Wojciech
Sportback 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Wentylacja i ogrzewanie perfekcyjne. Samochód już po przejechaniu pierwszych km dmucha ciepełkiem z nawiewów :) Podgrzewane fotele też szybko nabierają temperatury :)
Dziennik kosztów dla Mitsubishi Lancer IX Sportback
8,1
~wwktr
Sportback 1.8 MIVEC 143KM 105kW
Klima i grzanie działa jak trzeba. Szyby odparowuje bardzo szybko, trochę gorzej z rozmarzaniem, ale też daje radę. Na dużym mrozie nawet szybę da się rozmrozić w kilka minut.
Mitsubishi Lancer IX Sportback