Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer V Hatchback

mikael, 13 lat temu
Rok produkcji 1991
Mitsubishi Lancer V Hatchback 1.5 84KM 62kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Najlepsza część tego samochodu, nawet nie bierze oleju, po ponad 240 tys. km.
Układ elektryczny : Tak jak napisałem, przeważnie nie domaga elektryka.
Zawieszenie : Kwestia naszych dróg i dziur.
Karoseria : Zaczyna trawić samochód rdza od spodu.
Naprawdę to stary dobry japończyk. Które inne auto po 20 latach jest na chodzie w dobrym stanie. Myślę, że jak na pierwsze auto jest idealne, można uczyć się jeździć nie dbając o szczegóły.
Silnik jak na trochę już przestarzałą konstrukcję radzi sobie wyjątkowo nieźle. Jest żwawy i jak na niedużą pojemność radzi sobie nieźle. Oczywiście kiedy jedzie 5 osób i jest bagaż jest kiepsko. Ale przy eksploatacji dla 2-3 osób z bagażem jest ok.
Mam automat i jestem zadowolony, przez cały czas profilaktycznie wymieniłem płyn i filtry. Aha zgubiłem kiedyś korek, ale udało się kupić używany i teraz jest ok. Do jazdy miejskiej skrzynia na 5, poza miastem jak to automat jest poprawnie.
Wiadomo, że szału nie ma, ale auto prowadzi się pewnie, nawet w dość ostrych zakrętach. Biorąc pod uwagę stan naszych dróg jest dobrze.
Nie ukrywajmy, że jest z tym super, niestety występuje martwe pole, nawet przy idealnie ustawionych lusterkach, po prostu trzeba jeździć z wyczuciem.
Nie ukrywajmy jest przeciętnie, regulacja kierownicy tylko w jednej płaszczyźnie i słaba regulacja fotela. Jedynym plusem jest fakt, że są dość wygodne, także tylna kanapa.
Szyby parują dość często, ogrzewanie jest średnio efektywne, potrzeba sporo czasu na pełne oczyszczenie szyb i nagrzanie wnętrza. Wentylacja wystarcza tak do 25 st. potem przydałaby się klimatyzacja, której nie posiadam.
Jak na klasę kompakt jest dobrze. 5 osób to tłok, ale 4 osoby podróżują w komforcie. Naprawdę auto nie różni się w ilości miejsca od innych kompaktów.
Auto ma swoje lata, więc wyciszenie jest tylko na średnim poziomie. Ale nie powinno być to zaskoczeniem, jest to stary model.
Po latach trochę trzeba było wydać na naprawy, ale mimo wszystko auto jest w dobrej formie. Jest chwalone przez osoby niezależne.
Kupiłem go tanio i dołożyłem chyba też niezbyt dużo do napraw, może 200 zł/mies. Opłacało się, ale teraz już chyba tylko dla pasjonatów.
Psują się drobiazgi głównie z eksploatacji i starości, pękają plastiki i elementy gumowe. Do wymiany lub naprawy tanim kosztem i nawet samemu. Lakier nie jest idealny, ale mimo to auto nie wygląda na swoje lata.
Kiedyś pękła uszczelka pod głowicą, psuje się zwłaszcza elektryka, po regeneracji komputera, problemów mniej, auto zyskało drugą młodość. Silnik nie do zajeżdżenia pracuje równo nic nie stuka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 84KM 62kW [l/100km]

9,3