Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer V Sedan

ADEK, 17 lat temu
Silnik 1.5 12V 90KM 66kW
Rok produkcji 1992
Mitsubishi Lancer V Sedan 1.5 12V 90KM 66kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Ogólnie auto uważam ze bardzo udane. Mimo swojego wieku to auto naprawde świetnie sie prezntuje. W dodatku przyspieszenie jest znakomite. Auto świetnie sie prowadzi moze nim jezdzic jedna osoba jak i rodzina NAPRAWDE POLECAM Moj m aprzebieg 221 000 i chodzi niesamowicie
Silnik jak na małą pojemnosc ma duza moc bo 90KM. Ma świetne przyspieszenie a kultura pracy imponuje jest bardzo cichy na bigu jałowym prawie go nie słychac!! Bardzo dobra elastyczność ale prawdziwą moc czujemy po przekroczeniu 3 tys. obrotów inne nowsze auta maja ze mna problem :)
Biegi wchodz bardzo delikatnie czasami mam problem z 2 biegiem ale trzeba go umiejetnie wrzucać teraz juz jest o.k poza tym bardzo długi bieg 3 od 30 do 130 km/h
Jak go sprowadziłem z niemiec było idealnie ale po półrocznej jeździe po polskich drogach jest troche gorzej ale nie jest tragicznie. Ale niestety zaczyna słychac plastiki z deski rozdzielczej. Auto na orginalnych 13´´ felgach jest za niskie i zimna nie raz obcierałem silnikiem o koleine ze sniegu na parkingu :/ ale po załozeniu 15´´ felg na lato jest wszystko O.K
Patrząc do przodu jest wszystko wporzadku nie mozna narzekac ale z tyłu jest troche gorzej. Auto stoi wyzej na tylnym zawieszeniu co przeszkadza parkowaniu poza tym troche zasłania ogrinalny spojler na tylnej klapie. Ale mozna sie do tego przyzwyczaić
Wszystko na swoim miejscu. Niczego nie trzeba szukać
Jednymym minusem jest to ze długo sie rozgrzewa zimą(przy temperaturach -10 i więcej) bez osłony na chłodnice z osłona jest o wiele lepiej. W innych porach roku jest naprawde OK. Jesli chodzi o wentylacje to szybko schodzi para z szyb dobre ogrzewanie na nogi :)
Ja jako kierowca nie moge narzekac duzo mozliwosci ułozenia fotela do tego 2 regulacje kierownicy naprawde jest wygodnie. Wracajac z Niemiec przejechałem 1150km i nie czułem bólu w plecach czy zmęczenie. Pasazerowie z tyłu maja troche mniej miejsca ale w 4 osoby mozna wygodnie podróżować
Wyciszenie nie jest najgorsze jak na 14 letnie auto. dopiero po 120km/h robi sie głośno, ale włączy sie radyjko i jest OK :)
zużycie paliwa uważam ze naprawde dobre jak na 90KM. Przy dynamicznej jeździe pali on max 8 litrów benzynki a jesli chodzi o trase to podczas powrotu z niemiec średnia wyszła 6.4 wiec mysle ze nie jest najgorzej. Tylko zima zuzycie paliwa wzrasta nawet do 10 litrów. Jesli chodzi o ceny części zamiennych to nie sa takie grogie jak myslałem np. cena Przegubu jest pedobna jak do volkswagena. Poza tym jest wiele zamienników co obniża koszty. Ale nie ma sie co martwic tw auta sie nie psują :)
Ja za wsojego dałem w Niemczech 800 euro. Ale tak naprawde to nie były pieniadze wyrzucone w błoto. Uwazam że za te pieniadze nie kupiłbym nic lepszego.
Łącznik rury wydechowej cena wymiany 80 zł
Jak narazie nic odpukać !!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 12V 90KM 66kW [l/100km]

8,1