Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VI Kombi

jasko email jczernek@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1996
Mitsubishi Lancer VI Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Nie spodziewalem sie ze w tak malym aucie bedzie skrzynia automatyczna. To mnie urzeklo chociaz polowalem na wieksze byle tylko automat mialo. Nie zaluje. Po co jeszcze robia manuale? Chyba dla sportu. Kto raz sprobowal to doceni.
Niskie zawieszenie. Musze sie pilnowac. Serwisanci boja sie automatow. Serwis autoryzowany w Bielsku-Bialej tragiczny. Nikt nie umie uruchomic funkcji zdalnego odpalania chociaz autoalarm jakos sie udalo zainstalowac. Jak przystalo na kombi to powinno byc gniazdo 12V z tylu.
Sprowadzilem z Niemiec jak mial 60000km. Spisuje sie swietnie, odpala niezawodnie nawet w zimie. Zalozylem inst. LPG-jest troche mniej dynamiczny, ale bardzo elastyczny. Idealny kompromis miedzy osobowym a kombi.
Automatyczna. Wrzucasz D i zapominasz. Cudowna sprawa. Po latach majstrowania przy biegach przesiadlem sie na automaty. Silnik nigdy nie zgasnie przy ruszaniu nawet z piskiem. Nigdy nie cofnie do tylu, zmiana biegow przy ostrym przyspieszaniu bez wycia silnika. Dwa wazne przyciski Power/Economy i ten sportowy zmieniajacy przelozenie skrzyni. Przy 5 tys. obrotow mam 120 km/h i idzie dalej do gory. Cudowne przy dlugich podjazdach pod gore.
Super jak kupilem. Teraz po 45 tys. na naszych drogach lekkie stuki z przodu z prawej. Serwis mowi ze to nic wielkiego. Swietnie trzyma sie drogi. Spodziewalem sie lepszego skretu. Trzeba sporo miejsca przy zawracaniu.
Troche przeszkadzaja mi przednie slupki, ale moze dlatego ze fotele mam max przesuniete do tylu. W tyl widocznosc dobra ale przy cofaniu trzeba uwazac.
Zadowalajaca. Wszystko pod reka. Antenke wysuniesz reka bez problemu. Wspaniale autko dla rodziny. Odpowiednie blokady bezpieczenstwa (okna/drzwi)
Jak na ten rocznik to klimatyzacja jest bez zarzutu chociaz manualna. Ogrzewanie maja wszyscy (ci z tylu tez). Dmuchawa na 4 zakresie glosna (jak we wszystkich autach zreszta). Ogrzewane lusterka -luksus.
Z przodu duza przestrzen a z tylu tez nie najgorzej. Zalezy jak podzielisz przestrzen.
W tym modelu jest wyjatkowo cicho do 120 km/h. Powyzej zaczyna sie szum wzmagac zwlaszcza od zamontowanego bagaznika. Relingi bardzo mocne-przewozilem calkiem duze ciezary na dachu.
Na benzynie (tylko) jezdzilem okolo pol roku wiec powiem ze okolo 8/9/10 l. Na gazie ostatnio za 68 zlotych przejechalem 410 km. Uwazam to za bardzo dobry wynik. Trasa Zywiec-Cieszyn-Zywiec to ponad 100 km w gorskim terenie. Na nowej drodze 120-140 jechalem z uzyciem tych czarodziejskich przyciskow. Piekna jazda. Regularna wymiana filtrow, olejow, swiec no i po 100 tys. paska rozrzadu i pradnicy/klimy to wszystko. No moze dodatkowo kable WN ktore kuny pogryzly.
Za ta cene nie mozna kupic nic lepszego. W nowych Lancerach spodziewalem sie wiecej nowej techniki(komputer, tempomat, itp).
Niezawodny. Pilnuje wymiany plynow, cisnienia w oponach, wymieniam klocki i jak dotad nie zawiodl mnie. Drobiazg ktory mnie denerwuje to brak oswietlenia schowkow.
Powaznych usterek nie bylo nie liczac malej stluczki z powodu poslizgu. Poszla przednia lampa, przednia atrapa i zgniotlo chlodnice (bez przecieku). Troche trwalo sprowadzanie czesci. Czesci oryginalne dosc drogie ale mam AC. Nic nie placilem. Serwis w Kozach wspanialy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW [l/100km]

8,8