Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VI Kombi

Krzysiek, 13 lat temu
Silnik 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1994
Mitsubishi Lancer VI Kombi 1.6 GLXi 16V 113KM 83kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja, genialnie się zachowuje idzie dynamicznie od niskich obrotów. Może być dużo bardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa, ale jest przyjemność z przyspieszania, zachowania się silnia.
Rewelacyjny samochód, jak za takie pieniądze. Ba za większe też ciężko znaleźć lepszy:) Właśnie szukam i co obejrzany samochód, jeszcze bardziej doceniam swojego lacnera. To co najbardziej się podoba genialny silnik, oszczędność, bez awaryjność, spora ilość miejsca i frajda z jazdy!!!
Super samochód, genialny silnik, bardzo dynamiczny i oszczędny. Przy dynamicznej jeździe w mieście spalanie około 8,6 l/100, w trasie przy dynamicznej jeździe autostradowej można spalić i powyżej 9, ale zasadniczo przy normalnym podróżowaniu to około 7 l/100, a przy próbach oszczędniej jazdy to poniżej. Samochód świetnie się zbiera już od niskich obrotów. Jeździłem różnymi samochodami, podobną dynamikę miały dopiero motory 2.0, ale za to spalanie od 2 do 4 litrów większe. Kolejny plus to jakość, bez awaryjność. Wymieniane były tylko elementy eksploatacyjne. Jednym słowem daje frajdę!
Samochód świetnie się prowadzi, zawieszenie trochę twarde, ale i tak komfort na dosyć wysokim poziomie. Co warto podkreślić samochód bardzo zwrotny.
Po prostu kombi, duże przeszklenie, lusterka nie przekłamują, rewelacja, nie wiele jest samochodów o tak dobrej widoczności.
Wszystko super, praktycznie wszystko pod ręką, ale nie do końca przemyślano włącznik wycieraczek z tyłu. Ale i tak 5, można się przyzwyczaić.
Super
Dużo miejsca, wiele większych samochodów nie oferuje tyle miejsca.
Wyciszenie jest ok.
Według mnie świetnie, gaz nie potrzebny. Przy dynamicznej jeździe w mieście spalanie około 8,6 l/100, w trasie przy dynamicznej jeździe autostradowej można spalić i powyżej 9 (trzeba się postarać, a po za tym u nas nie ma gdzie jeździć z takimi prędkościami). Przy normalnym podróżowaniu w trasie to około 7 l/100, można zejść niżej (mniej więcej 6,5) jeżeli jedzie się z prędkościami pomiędzy 90-110 km/h, bez szarpania.
Jak do tej pory najlepszy samochód jaki miałem i już wiem że ciężko będzie o lepszy
Z drobiazgów praktycznie nic, tylko eksploatacja.
Super, jedyne co robiłem u siebie z poważnych rzeczy to sprzęgło, ale przebieg robi swoje... w końcu to element eksploatacyjny, kolejna sprawa to elementy eksploatacyjne. Uwaga dla myślących o zakupie, jeżeli coś się trzeba zrobić... warto trochę poszukać, można obniżyć bardzo koszty napraw.
Mitsubishi Lancer VI Kombi