Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VI Sedan

Mariusz, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 113KM 83kW
Rok produkcji 1995
Mitsubishi Lancer VI Sedan 1.6 16V 113KM 83kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Jak narazie to bomba! To co doceniam to : -rewelacyjne przyspieszanie -ekonomiczność jak na moją jazde -bezawaryjność -doskonałe ogrzewanie -wygode -pewność w prowadzeniu -bezawaryjność -nie rzuca się w oczy a potrafi zaskoczyć innych swoimi parametrami - nie jest piękny ale ma to coś, że jest fajny To mój 11-st samochód, mówiąc krótko, dalekowschodni wygląd, wewnątrz jak w passacie dudni jak francuz, prowadzi się jak porsche, trwały jak stary mercedes, pewny jak śmierć:)
Japońska precyzja. Dynamika, dobra elastyczność, bezawaryjny.
Idealnie dobrana do silnika.
Trwałe, może zbyt głośne, dobre prowadzenie, nie zaskakuje podczas szybkiej jazdy.
Dla mnie idealna jak na taki ksztaut karoserii.
Podstawowe przełączniki regulujemy intuicyjnie. Zbyt mały zakres regulacji kierownicy w pionie.
Szybkie nagrzewanie, wentylacja wydajna
Miejca dość sporo, siedzenia nawet wygodne. Spotkałem się z opinią, że z tyłu siedzi się wygoniej niż z przodu.
Trochę głośno na wysokich obrotach. Szumy i turbulencje dopiero powyżej 100km/h
Raczej doskonałe. Części eksploatacyne tanie, z drobiazgami nie miałem problemów, z gróbszych rzeczy musiałem wymienić przegób zwrotnicy ( komplet z wachaczem )lecz cena 190 pln nie jest powalająca. Problemy z duperelami w rodzaju plastiki nadwozi zaślepki, ale i te można dostać tanio tylko trzeba troche poszukać
Sprowadzony z zachodu , z pierwszej ręki serwisowany, zadbany, od baaardzo starego Helmuta, miał przejechane96 tyś. i był walnięty lekko w drzwi, które wymieniłem u nas na takie same nieuszkodzone, nawet w tym samym kolorze! Wszystko kosztowało mnie rok temu ( opłaty plus drzwi plus pzrejazd plus przegląd w autoryzowanym serwisie ! tak dla pewności ) 6,7 tyś pln-ów!!! Trafiło mi się, no ale obserwując ceny tych pojazdów i ich jakość można dać tylko 5. Może zbyt wiele cukru w moich wypowiedziach, ale mam do miśka sentyment i być może widzę więcej zalet niż wad.
Lejesz i jeżdzisz. Jeżeli wymieniasz wszystko na czas, to pod maskę nie musisz wogule zaglądać. Samochód nie dla " Adama Słodowego". Nie musisz to nie grzeb. Latwo coś urwać jeżeli nie ma się doświadczenia z samochodami.
Nic Się nie popsuło, nic nie cieknie, wspominałem o wachaczu lecz jego wymiana nie była pilna.Wymieniłem tylko dlatego, że leciutko pukał na tarce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 113KM 83kW [l/100km]

7,1