Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VI Sedan

Silnik : Przy takiej dynamice apetyt na paliwo znikomy
Silnik : Wyciek z uszczelki po głowicą
Zawieszenie : Gumy stabilizatora
Karoseria : Linka od szyb
Lancer to auto z czasów gdy się jeszcze produkowało Auta a nie metalowe puszki z masą niepotrzebnej elektroniki. Silnik dynamiczny i naprawdę oszczedny. Można trochę przycisnąć a spalanie poza miastem to 8l gazu/100km. Wielkość i przestronność dla mnie w sam raz. Kilka aut już miałem i to jest jedno z najlepszych !!
Świetna dynamika a przy tym bardzo oszczędny. Moment jest dosyć wysoko co zmusza do kręcenia jak chcemy jeździć dynamicznie. Kultura pracy gorsza niż 1.3 który miałem w Colcie cos za cos. Mój ma już spory przebieg i zaczyna pobierać olej. Lubi puszczać uszczelka głowicy w rogu przy kanale olejowym.
Dosyć dobrze zestopniowna. Moja od kupna lubi \"chrupnąć\" przy zmianie biegów. Jednak jak na ten przebieg ciągle się trzyma, chyba wymiana oleju pomogła utrzymać ja w jako takiej formie.
Autko raczej nie duże więc super komfortu nie ma. Wg mnie nie za twarde i nie za miękkie - w sam raz. Konstrukcja prosta więc naprawy nie drenują kieszeni a u nas każde zawieszenie cierpi niestety. Amortyzatory mam chyba fabryczne i ciągle mają się dobrze
Brak zastrzeżeń nic nie zasłania. Tylko jest problem z wyczuciem tyłka ale jak to w sedanie.
Obsługa wszelakich przycisków bezproblemowa, wszystko na swoim miejscu
Zanim założyłem gaz to grzał jak głupi po 1km, teraz słabiej. Mocny nawiew na szybę więć nie ma problemu z parowaniem szyb. Kratka na środku ma fajną niezależną regulacje ciepłe, zimnie. Do pełni szczęscia brakuje klimatyzacji, niektóre egzemplarze posiadają.
Jak na autko tej klasy bomba. Ja duży nie jestem ale jest sporo przestrzeni z przodu i tyłu
Jak bym miał nowy tłumik to bym może ocenił lepiej. Mój fabryczny kończy się i jakoś nie może się skończyć !!
Średnie spalanie gazu to 8l/100km co za tą dynamikę i komfort podroży jest lepiej niż super. Autko raczej proste w budowie więc naprawy nieskomplikowane. Części dostępne bez problemu
Kupione wiekowe więc za pare złotych, instalacja gazowa już się zwróciła, naprawy rzadkie a częsci tanie. Co więcej wymagać
Tu się raczej nic nie psuje. Padła linka od szyby to - trochę nerwów kosztowała.
Wykonanie aut japońskich z tamtego czasu zasługuje na uznanie. Wiele części fabrycznych ciągle u mnie pracuje - tłumik, amortyzatory. Rok temu dopiero zmieniłem akumulator (17 lat !! a jeszcze kręcił). Silnik ma 230 tys. i ciągnie :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 113KM 83kW [l/100km]

8,2