Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Kombi

substance, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V Sport 98KM 72kW
Rok produkcji 2007
Mitsubishi Lancer VIII Kombi 1.6 i 16V Sport 98KM 72kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : takiej kultury pracy wymagam od kazdego silnika.
Układ hamulcowy : ponoc slaby,lubi skrzypiec.to wg mitsumaniakow.ja potwierdzam ze skrzypi minimalnie
ogolnie z samochodu jestem zadowolony-chcialem miec mozliwie proste auto,niezawodne ktore umozliwia bezstresowe przemiszczanie sie z punktu a do b.wyglad moim zdanie jest plusem.to rasowy japonczyk z japonii nawiasem mowiac. silnik swietny-wolnossacy benzyniak,nie moze byc zle.
to najmocniejszy punkt tego samochodu,bardzo dobra kultura pracy,spalanie na przyzwoitym poziomie,nic nie stuka,nic nie puka.
nie wiem czy to moj samochod ale sprawdzalem inne lancery i skrzynia dzialala nadzwyczaj pewnie a w moim troche mniej,daja dobrze bo tez nie ma sie do czegos przyczepic
mam dziwne uczucie na kierownicy tak jakby nie bylo wytlumienia w kolumnie,czasami odnosze wrazenie ze niemal dotykam asfaltu,nie wiem,mam mieszane uczucia co do tego,moze byl stukniety ale z drugiej strony bralem z garazu i dostalem na niego 3 miesiace gwarancji.po za tym zauwazylem ze lewa przednia iopona zuzywa sie szybcjiej na krawedzi zewnetrznej.
jak na kombi to dobrze gdyz tylna klapa jest prostopala wiec nie mozna sie pomylic parkujac tylem,do przodu bez zastrzezen,na boki tez ok,lusterka elektryczne bardzo pomocne
przelaczniki ustawione poprawnie,dzialaja pewnie.to bardzo prosty samochod wiec konsola jest raczej surowa,nie ma nawet komputera pokladowego co uwazam za plus gdyz nie znosze elektoniki w samochodach. niestety schowki sa bardzo male a ten w desce rozdzielczej nawet kompromitujaco maly.bagaznik jak na kombiaka tez maly
klima dziala dobrze z wentylacji niestety smierdzi ale to pewnie wina poprzedniego wlasciciela,ktory nie zadbal.mam nadzieje sie tego pozbyc wkrotce. same nawiewy sa ok
dobrze.o dziwo i z przodu i z tylu,nie mam zastrzezen poki co
ciezko mi porownac gdyz nie mialem w swoim zyciu wielu samochodow.po przesiadce ze starlety to napewno jest ciszej ale jak wdepniesz to silnik slychac...bardzo przyjemnie.
jak napisalem wczesniej jestem zadowolony.staram sie jezdzic ekonomicznie,mam bardzo krotkie trasy ok 5-6 kilometrow czasami do sklepu niecaly kilomer wiec na zimnym silniku i wychodzi mi 7.5/100.nie krece go powyzej 3200 obrotow bo nie mam nawet gdzie.
zaplacilem 5300 euro za 2007,mysle ze mozna bylo znalezc cos tanszego z tego modelu ale bez gwarancji.inne samochody drozsze np moj faworyt do zakupu zcyli prius lekko liczac 2000 drozej a moze i wiecej.honda tak samo.francuskie w podobnej cenie ale na te nawet ie patrze podobnie jak na niemieckie. innym faworytem bylo volvo z serii v ale tez duzo drozsze
hmm wszystko dziala,mam problem z uszczelka drzwi pasazera z tylu-wyszla z prowadnic na malym odcinku i za cholere nie moge jej wisnac z powrotem.wycieraczke z tylu a raczej jej wymiane projektowal pijany czlowiek
nic powazanego jak na razie nie mam.a wg strony warrantydirect co uk jest to jedno z najbardziej niezawodnych samochodow ostatniech 10 lat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V Sport 98KM 72kW [l/100km]

Mitsubishi Lancer VIII Kombi