Ocena kierowcy - Mitsubishi Lancer VIII Sedan

UWAŻAJ NA ASO!!!, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Rok produkcji 2005
Mitsubishi Lancer VIII Sedan 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika, elastyczność, brak wibracji, przepiękny sportowy odgłos bez żadnych niepożądanych dudnień, dużo radości, samochód do wszystkiego
Silnik : Omijać z daleka ASO!!!
Zawieszenie : Skrzypi tylny wahacz - wada fabryczna
Inne : Żarówka postojowych :-)
Znając dobrze markę Mitsubishi, Lancerka kupiłem nowego praktycznie w ciemno z założeniem że choć nie trendy, będzie niezawodny, ekonomiczny i da dużo frajdy. Po 4 latach użytkowania uważam, że zakup był bardzo trafny. Bardzo poważnym wg mnie problemem są Autoryzowane Stacje Obsługi, których fachowość od lat się nie poprawia, źle założyli pasek rozrządu i wciskali że jest ok, radzę zachować ostrożność!
Dla niego kupiłem ten samochód, elastyczny, dobrze się zbiera już od 2000 obrotów, praktycznie brak wibracji, w trasie słychać cichy pomruk, po depnięciu gazu rasowy bulgot - radio zbędne, słuchanie tego silnika da na pewno większą frajdę
Niestety przełożenia krótkie, przeliczone na osiągi, na autostradzie szóstki brakuje jak powietrza, silnik trzeba żyłować na wysokich obrotach 140km/h = 4000obr ale pracuje cicho, 200km/h nie problem więcej nie sprawdzałem Dźwignia chodzi precyzyjnie, prawidłowo
Niestety nie najlepiej jest podczas skrętów, samochód przechyla się nieznacznie ale dość gwałtownie, poza tym mankamentem jest rewelacyjnie, zawieszenie twarde, może lekko podskakiwać ale nigdy nie wywoła mdłości kołysaniem
Bardzo dobra widoczność, podczas parkowania przydaje się tylny spojler - całkiem gustowny
Kokpit jest minimalistyczny ale to dla mnie zaleta, wszystko na swoim miejscu Kiepsko, że kierownica regulowana w jednej płaszczyźnie i trzeba albo się garbić albo siedzieć pionowo, za to fotele rewelacja, sportowe, przyjemny welurek
Jest tylko dobrze bo klima nie chłodzi jak należy ale może za to zdrowiej bo nie bolą zatoki jak to niegdyś bywało, ogrzewanie jak w piekle
Bez rewelacji - to azjatycka marka, z przodu miejsca akurat tyle żeby się zmieścił kierowca i pasażer z tyłu nie wiem nie siedziałem, nocleg raczej męczący, bagażniczek przymały
Wyciszenie silnika optymalne, szum pędu powietrza w normie, wentylacja średnio głośna, zawieszenie pięknie wytłumione i trwałe
Polecam DOBRĄ instalację LPG, max spalanie 11 litrów gazu to dla mnie rewelacja przy osiągach zaledwie ~10% gorszych jak na benzynie, ile pali benzyny nie wiem bo nie używam
Produkt japoński, nie japońsko-węgierski, chiński czy polski jak silniki w Toyotach. Namawiam na zakup tego rocznika bo aktualnie silniki do Lancerów są produkowane przez Hyundaia, a diesle przez VW, nie rozumiem po co zmienia się tak świetną jednostkę na byle g.. - pewnie cięcie kosztów. Karoseria dobrze zabezpieczona, choć lakier zbyt miękki jak w każdym współczesnym pojeździe, listwy na progach bardzo przydatne, wnętrze z twardego czarnego plastiku za to niezniszczalne, zawieszenie pomimo że obniżone i utwardzone fabrycznie nie złapało luzów, po 100tys stan auta jak fabryczny, polecam z 2 ręki
Zamek tylnej klapy się zacina, poza tym nie ma co się zepsuć bo praktycznie brak bajerów
Bardzo źle jest z autoryzowanymi serwisami Mitsubishi - radzę zachować dużą ostrożność albo całkiem zrezygnować z ich usług, bez ingerencji tych \"fachowców\" to samochód niezniszczalny

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW [l/100km]

10,2