Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : doskonałe reflektory ksenonowe
Auto kochane i bardzo je polubiłam a to najważniejsze jeśli kierowca czuje się w swoim aucie dobrze.
Przesiadłam się na SUW z auta o zacięciach sportowych :) i na początku nie mogłam się przyzwyczaić do lekkiej mułowatości Outlandera ale po dodaniu mu koników (chip) jest ok dostaje kopa przy 3000 obr i jedzie jak przecinak spokojnie 9 s do 100 - jak dla mnie wystarczająco.
Narazie auto jest nowe i skrzynia nie chodzi tak jak bym sobie tego życzyła. Nie jest precyzyjna :/ może się dotrze :)
Nie mam zastrzeżeń
Kamera cofania i czujniki cofania do tego wielkie lustra jak w tirze co więcej potrzeba. Nawet bez tych bajerów bardzo dobrze się nim manewruje. Kamera się często brudzi więc czujniki parkowania i wielkie lustra wystarczają w zupełności.
Wszystko pod ręką do tego wielki wyświetlacz lcd, na którym sa pokazane np takie bajery jak wysokośc nad poziomem morza i cisnienie atmosferyczne pokazane także w formie wykresów. Deska rozdzielcza bardzo czytelna. W nocy pokrętła poświetlone ciepłym bursztynowym kolorem - też ładne :)Jednyna wada to brak podświetlenia przycisków otwierania szyb. W poprzednim aucie to miałam i tego troche brakuje.
Narazie mam mieszane odczucia. Przy większej liczbie osób (3 + pies)i dużej ilości bagażu - automat nie radzi sobie z odparowaniem szyb. Musze ręcznie nastawiać wentylator. Reszta na automat wtedy wszystko jest ok. Moim zdaniem automat daje za mały nadmuch.
Tutaj nie ma żadnych zastrzeżeń. Dużo schowków dużo miejsca dla pasażerów z tyłu, wielki bagażnik.
Przed zakupem Outlandera jeżdziłam Citroenem C-croserem i tam hałas był o wiele większy. Outlander zaskoczył mnie pozytywnie wyciszeniem silnika. Oczywiście przy jeździe 150 160 hałas zaczyna być większy ale nie bardzo nieznośny.
Jak na tak duże auto spalanie jest rewelacyjne. Dużo zalezy od ciężaru nogi od gazu :) Przy jeździe spokojnej spalanie waha się w granicach 7.5 przy jeździe dynamicznej na długiej trasie auto spaliło mi 8.2. Miasto w korkach to 9.5 l ropy.
Udało mi się kupić porządnie wyposażone auto z wyprzedaży rocznika za rozsądną cenę.
Narazie niezawodny ale za krótko jest ze mną żebym mogła napisać coś więcej. Wszystko wyjdzie przy pierwszym przeglądzie za rok :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]

8,4