Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i wielkość bagażnika, nagłośnienie
Długo zastanawiałam się nad wyborem nowego auta - założyłam że ma być przede wszystkim większe od poprzednika.Po długim namyśle i przetestowaniu Hondy CRV, Toyoty RAv-4, VW Tiguana, Mazdy CX7 wybór padł na \"Misia\" - tak go nazywam - i wcale nawet w najmniejszym stopniu nie żałuję tego wyboru. Czy to dobry wybór dla kobiety? Zdecydowanie tak, przecież to \"trzy diamenty\" , a kobiety je kochają. Dla mnie samochód idealny.
Mój pierwszy disel i na początku co skrzyżanie to pufff i gasł. Jak dla mnie mało elastyczny - szczególnie na niskich biegach- trzeba często sięgać do lewarka zmiany biegów. Nie jest to błyskawica na drodze...
Bardzo lekko i bez problemów przełączanie biegów.
Dosyć długi samochód ale z bardzo dobrym skrętem i świetnym wspomaganiem układu kierowniczego . Kwestia wprawy i żadne miejskie manery nie są straszne. Rewelacyjnie trzyma się drogi. Napęd 4x4 dobrze sprawuje się na bocznych rozmoczonych polnych drogach, idzie też dobrze po śniegu oczywiście bez przesady nie w głęgokim po kolana.
Bardzo dobra przód a cofanie wspomagają czujniki, no i te duże lusterka boczne to jak dodatkowa para oczu.
Wszystko pod ręką. Kilka udanych schowków , nawet jeden z dodatkowym chłodzeniem na upalne dni. Uchwyty na napoje pod ręką. Kilka gniazd do podłączenia - dwa z przodu i jedno dodatkowe z tyłu w bagażniku np do lodóweczki. Kierownica wielofunkcyjna no i ten bezprzewodowy kluczyk rewelacja - kobiety zazwyczaj nigdy nie mogą znaleźć klucza w torebce a teraz nie ma takiej potrzeby.6 godzin ciągłej jazdy i żadnego zmęczenia.
Zima, zima zima i cóż tu napisać. Trochę długo się rozgrzewa. Bardzo mi brak ogrzewania przedniej szyby, niestety sam nadmuch ustawiony na maksa nie daje szybkich efektów przy białej szybie. Ogrzewanie jest ok ale tylko dla pasażerów z przodu, z tyłu ... cóż, przydałby się dodatkowy podmuch ciepełka. Trochę szkoda że nie ma stref. Jak będzie cieplej zobaczę jak działa klima.....
Jest sporo miejsca z przodu , nawet dla duuużych osób. Tył jak to tył, siedzenia są chyba odrobinę za płytkie i osoby bardzo wysokie mają dach na głowie. ALe co mi tam ja siedzę z przodu i mam miejsca wbród. Przestrzeń , tak mi się wydaje jest większa niż w VW czy Toyocie. Jest naprawdę dobrze.
Diselek trochę \"terkocze\" ale już tego nie zauważam czyli kwestia przyzwyczajenia. Ale jak włączę muzyczkę to oooooo!!!!!!!! miód na uszy, nagłośnienie super!
W trasie bardzo dobrze ok. 7 l , cykl mieszany ok. 8 l. Jest zima zobaczymy co będzie latem.
W tej klasie i cenie uważam że jest całkiem nieźle. To co powinno być to jest. Dla mnie wystarczy - nieczego nie brakuję (wersja Instyle). Jedyna wada wg mnie to słaby, bardzo \"miękki\" lakier - mam wrażenie że jeszcze dobrze nie wysechł - bardzo łatwo można zarysować.
Jeżdże 4 miesięce. Jak na razie jest wszystko ok i oby tak dalej.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]