Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Super przyczepnośc dzięki dołączanemu napędowi
Witam od jakiegoś czasu posiadam to autko. Przesiadłem się z osobówek, jeżdżąc wcześniej Pasatami, mondeo . Pierwsze wrażenie? Przyciąga wzrok przechodniów i budzi zazdrość rodziny (raczej na niekorzyść) Na korzyść to: ilość miejsca i wszechstronność auta, dodatkowa burta dająca więcej miejsca na położenie długich materiałów. W samochodzie woziłem wiele rzeczy naprawdę sporych gabarytów jak pralka, stół z krzesłami, długie belki drewniane materiały budowlane świerk ogrodowy. Jestem z auta zadowolony. Układ jezdny dość dobry i póki co trwały, zawieszenie w porównaniu do Passata dużo trwalsze . Inna sprawa , wreszcie przestały mnie interesować wysokie krawężniki i obdarty pas zderzaka. Poza tym auto potrafi nieźle zachowywać się w terenie, jak na tzw SUVA. Ma spory prześwit (ten samo co np w VW Tuaregu) i napęd 4WD dzięki czemu świetnie sprawuje się na przeprawach przez las czy błoto. Dla porównania Honda CR-V 2010r. mojego kolegi nie była w stanie pokonać nawet nierównej leśnej drogi z korzeniami by dojechać do jeziora. Do tego estetycznie wykonane nadwozie i linia która nie zestarzała się i nie znudziła do dzisiaj. Może to za sprawą tego że tych aut jest po prostu niewiele i nie zdążyły się znudzić z wyglądu jak inne. Silnik 2.0 wbrew ogólnym opiniom kolegów z VW jak na razie bezawaryjny. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to porównywalnie większy hałas niż w aucie typowo osobowym z klasy średniej oraz zdzierający się zbyt szybko lakier na kierownicy. Ale nie jest to aż tak uciążliwe aby mogło te auta wyeliminować przy wyborze... Spalanie mieści się w granicach przyzwoitości jak na tą moc i masę ok. 7,4 ON/100km. Dodam, że Mondeo paliło mi tyle samo a Volvo o podobnej mocy 9 litrów.. Czego mi brakuje w aucie? Trudno było dostać z rynku wtórnego wersję z Nawigacją wbudowaną i zestawem głośnomówiącym. Druga sprawa lubię mięć spory zapas mocy pod nogą więc mógłby mieć jakieś 20 KM więcej, chociaż z tego co wiem to od 2010 roku wprowadzono mocniejszą wersję tego samego silnika. Do jazdy ekonomicznej bez wyścigów na drodze 140 KM w zupełności wystarczy. Generalnie polecam Outka.
Póki co bezawaryjnie
Fajna skrzynie, cicha, krótkie biegi.
Fajnie sztywno jak przystało na SUVA. Trwałe zawieszenie
Jak na razie brak jakichkolwiek
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]