Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Silnik 2.0 DID DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi Outlander II 2.0 DID DOHC 140KM 103kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duże pakowne auto
Przeniesienie napędu : Daje dużą dozę poczucia bezpieczeństwa, w zimie super
Jest to bardzo dobry samochód, ocena jest subiektywna bo jestem fanem niemieckiej motoryzacji, stąd mniej pozytywne... ale tylko emocje. Auto można nazwać asystentem. Niezawodny, pakowny, niebrzydki, dający pewność że wyjedziesz ze śniegu czy pod górę i że zawsze dojedziesz z punktu A do punktu B. I to właśnie jest to co mi w nim brakuje. Małe emocje z prowadzenia, po prostu siadasz, jedziesz i jesteś spokojny ale jak się chcę prowadzić samochód i czuć drogę to nie najlepsza propozycja. Stąd w moim garażu są dwa auta a Outlander pełni funkcję strażnika :) Chciałbym również dodać że samochód z czasem stał się taką drugą skórą. Pomimo chęci sprzedaży (standardowo jeżdżę 3 lata jednym), gdy pojawił się klient sam odmówiłem i mam go do tej pory i mało tego mam zamiar jeszcze długo pojeździć. Myślę że to dużo mówi o tym samochodzie.
Można by rzec, trochę za słaby ale + za brak usterek. Do tego głośny, słabe wyciszenie i kultura trochę jak z traktora. jak ktoś ma dłużej prawo jazdy i pamięta starsze diesle to powie ok ale jak pojeździ nowszymi konstrukcjami to będzie słyszał klekot :) To konstrukcja VW. Przy 220tys zmieniona mapa silnika na 170 KM i jest o wiele lepiej. Muszę dodać że kilkukrotnie skontrolowałem spalanie i po chip średnie spalanie wynosi 5,9L/100km. Jazda z normalną dynamiką + zmiany biegów pomiędzy 1600 a 2300 obrotów silnika.
manual, 6b, niezawodny
to SUV z możliwością wjechania w teren. nadaje się do tego bardziej od niemieckich konkurentów i zawsze dawał radę, w trasie komfortowy
słaby lakier. Trzeba dać info że auto powstawało w zakładach PSA. Japończyk, urodzony we Francji z niemieckim silnikiem :)
jest super + kamera cofania dają możliwość wjechania wszędzie
Jest dobrze, bardzo dużo schowków itp. Minus za sterowanie przyciskami ogrzewanych foteli. są po boku siedzeń i w dodatku działają zero-jedynkowo. Jeżeli pasażer włączy ogrzewanie to kierowca może z nim dość długo jeździć niepotrzebnie
oj duże auto i z tym silnikiem trzeba trochę poczekać na zmianę temperatury, szczególnie zimą, brak nawiewów na tył
ok, przesuwne kanapy i pełna regulacja oparć + 2 miejsca w bagażniku (to opcja dla dzieci). super, bezkonkurencyjny w swojej klasie.
no tu się producent nie postarał, może jest dobre do benzyniaka.
brak awarii i niezłe spalanie jak na tą masę, zmierzone średnie 5,8l / 100km po chip tuningu na 170km
Myślę że tu jest dobrze ale... niewiele dokładając można kupić np. Freemont który to samochód uważam za sporo ciekawszy. Tu się dopłaca do japońskiego rodowodu, choć jak pisałem auto powstało w PSA ale sądzę że Japończycy pilnowali procesu
w zasadzie tylko eksloatacja
przy 190tys regeneracja turbo, objaw, przycinało sie mechanicznie, kilka objawów i decyzja, bez zatrzymania na drodze. teraz 225tys, cała reszta oryginalne i w świetnym stanie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DID DOHC 140KM 103kW [l/100km]

6,2