Ocena kierowcy - Mitsubishi Outlander II

Silnik 2.2 DID DOHC 156KM 115kW
Rok produkcji 2008
Mitsubishi Outlander II 2.2 DID DOHC 156KM 115kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Delikatny lakier, podatny na zarysowania
Układ elektryczny : Skomentuj tę usterkę...
Solidny samochód z fajnym silnikiem. Porównywałem z Hondą CR-V i zdecydowanie przypadł mi do gustu, pomimo że wcześniej jeździłem Hondą.
Silnik dużo lepszy niż w wersji 2.0. Bardzo elastyczny i znacznie cichszy. Mam tylko nadzieję, że nie będzie awaryjny.
Ogólnie jest OK, ale 6-tka mogłaby lżej wchodzić.
Żadnych zastrzeżeń.
Duże lusterka.
Ergonomia niestety jest chyba najgorszą stroną tego auta. Posiadam wersję z nawigacją i oto moje zastrzeżenia: przycisk do zmiany trybu komputera w bardzo głupim miejscu, brak możliwości skopiowania MP3 na dysk twardy w nawigacji, podczas gdy można skopiować CD Audio (!!!), brak informacji o nastawionej temperaturze klimy, podczas gdy są pozostałe informacje np. prędkość dmuchawy, kiepskie mapy w nawigacji, brak możliwości trwałej zmiany trybu zerowania średniej zużycia paliwa (!!!).
W moim poprzednim samochodzie był czujnik słońca podłączony do klimatyzacji. Tu jest tylko czujnik temperatury wewnętrznej, przez co klimatyzacja jest mniej precyzyjna i trzeba ją podkręcać na niższą temperaturę przy silnym nasłonecznieniu. Ogrzewanie też działa dziwnie. W Hondzie miałem cały czas nastawioną temperaturę 21 st. i praktycznie nie musiałem jej ruszać przez cały rok. W Outlanderze muszę kręcić gałką, bo albo mi az gorąco, albo za zimno.
Z przodu i z tyłu dużo miejsca.
Mogłoby być trochę lepsze. Na zimno silnik jest dość głośny, ale później jest lepiej. Przy większych prędkościach zaczyna być słyszalny wiatr, czasami świszczą lusterka (chyba dlatego, że są takie duże).
Przeglądów i napraw jeszcze nie było. Zużycie paliwa jest OK, nawet lepsze niż się spodziewałem po takim dużym samochodzie.
Salon daje DUŻE rabaty, szczególnie przy zakupie poprzedniego rocznika. Można spokojnie negocjować rabat na poziomie 25 tys. Niestety, jak za tą cenę, samochód jest kiepsko wykonany w środku. Tanie plastiki. Do tego ksenony bez soczewek i tylko na światłach mijania (nie biksenony).
Po odbiorze samochodu z salonu nie działała tylna wycieraczka, a komputer zgłaszał błąd układu paliwowego. Ten drugi problem zniknął samoczynnie (serwis twierdzi, że to wynik zapowietrzenia układu, spowodowanego niskim poziomem paliwa). Ten pierwszy wymagał serwisu.
Na razie wszystko OK. Oby tak zostało.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DID DOHC 156KM 115kW [l/100km]

9,2