Ocena kierowcy - Nissan 100NX

kogan, 14 lat temu
Rok produkcji 1992
Nissan 100NX 1.6 90KM 66kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : brzytwa
Karoseria : lubi rdzewieć w newralgicznych punktach
Układ elektryczny : nieprzewidywalne zachowanie wycieraczki tylnej:)
Jest to nietuzinkowe auto na polskich drogach, z charakterem, ponadczasowa linia nadwozia, dość szybkie, trzymające się drogi, bezawaryjne, daje frajdę z jazdy:) Dla mnie ma dużo większą wartość niż jest faktycznie warte, w tym aucie pierwszy raz całowałem się z przyszłą żoną, nie raz uprawialiśmy sex, kojarzy mi się z nim wiele fajnych wspomnień i przygód, w tym aucie można się zakochać, ma coś w sobie czego brakuje autom obecnie produkowanym.
nie ma nic do zarzucenia temu silnikowi, chodzi jak zegarek, nie ma z nim problemów. Lubi wysokie obroty, jest czym pojeździć:) I ten dzwięk silnika...
Świetna skrzynia, biegi wchodzą precyzyjnie, płynnie i lekko, świetna 2, bardzo sporadycznie zdarza się problem z wrzuceniem wstecznego, ale wystarczy wysprzęglić i szafa gra:)
Mam obniżone i utwardzone zawieszenie więc drogi trzyma się bardzo przyzwoicie, szybkie wchodzenie w zakręty to poezja, czuję się pewność prowadzenia auta gdy nie buja się na boki, szybka jazda po ciasnych drogach to przyjemność. Hamulce przyzwoite.
Autko jest ogólnie niskie, trzeba się przyzwyczaić ale to kwestia czasu, później czujesz się w nim jak ryba w wodzie.
Wszystko jest pod ręką i intuicyjne, sprawdzone rozwiązania, no może sięganie po pasy bezpieczeństwa ze względu na długie drzwi jest ciut niewygodne.
Szybko się nagrzewa i można się nagrzać zimą, latem nie ma klimy, dość gorąco, ale od czego ma się targę co włosy targa:)
To jest coupe a mimo to: z przodu miejsca jest w bród można się rozpychać, mega bagażnik a po złożeniu tylnej kanapy można śmiało przewozić duże gabarytowo rzeczy, mam już za sobą m.in. lodówkę, kuchenkę, telewizor 42\", trzy rowery. Z tyłu miejsca malutko, na zakupy bądź też dwójkę dzieci, osoby do 170cm też nie powinny narzekać, generalnie rzadko tam siedzę:) Ale nigdy nie zapomnę wyjazdu w Bieszczady ~500km w 5 dorosłych osób + full bagaży i dało radę a jak się tam z tyłu przytulali do siebie:D Ale i tak najlepsza była wtedy wycieczka nad Solinę 5+2 w bagażniku:):) więc dla chcącego nic trudnego a wspomnienia bezcenne.
No do cichych to on nie należy, co prawda mam przerobiony układ dolotowy i wydechowy co daje mu rasowe brzmienie i podnosi osiągi, ale coś za coś cicho nie jest zwłaszcza powyżej 100km/h. Poza tym lubią szumieć tylne nadkola i wiatr lubi szumieć w szybach bez ramek.
Uważam to auto za ekonomiczne, spalanie w normie (chociaż każdy by chciał by jego auto trochę mniej paliło:), części są w normalnych rozsądnych cenach i ogólnie dostępne, poza tym części się nie przydają gdyż to auto się nie psuję, jedynie wymiany części eksploatacyjnych. Poniższe wyniki spalania podaję dla gazu.
Niedrogi w zakupie, auto jest niedoceniane, a jeździ naprawdę super.
Jakieś drobiazgi się zdarzają ale nie są to uciążliwe przypadki ani eliminujące z dalszej jazdy, do tej pory wymieniłem żarówkę kierunkowskazu przód, raz rozładował się akumulator, raz złapałem gumę, czasem świruje tylna wycieraczka, zapiekły się silniczki spryskiwacza i to chyba na tyle. Aha, no rdza się pojawia tu i ówdzie także trzeba zabezpieczać ale w końcu autko za rok będzie pełnoletnie:)
Przez 2 lata nie miałem ŻADNYCH poważnych usterek, a przebiegi roczne mam spore, zawsze dojechałem do celu. 100% MADE IN JAPAN.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

9,6