Lista ocen Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 (41) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vito
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Wrażenia z jazdy są dość specyficzne. Szczególnie, jeżeli przesiądziecie się z niemieckiego samochodu, damy na to VW. Zawieszenie nie jest jakoś szczególnie komfortowe na wybojach, natomiast w zakrętach jest trochę gumowe. Być może rozwiązaniem byłoby utwardzenie przodu, ja nie bawiłem się w tunning. Plusem jest prosta, konstrukcja (kolumny McPhersona i belka skrętna), która z pewnością nie obciąży budżetu.
~Vito
~Kurant 28
Hatchback 1.5 90KM 66kW
twardy daje sporo kontroli, ale w ciasnych łukach przy szybkiej jeździe tylna oś wykazuje tendencej do ucieczki na zewnątrz i przez chwile masz wrazenie ze auto pójdzie bokiem, ale bardzołątwo to skorygowac. Niemneij jedak ukłąd wspomaganai nieco zbyt intensywny co czyni strasznie czółym układ kierowniczy na najdelikatniejszy ruch kołem. W mieście super ale przyduzych predkościach stopień wspomagania powinien być mniejszy
~prz
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Jest trwały i niezawodny. To jedyne ale bardzo ważne zalety. Zawieszenie jest twarde jak deska co przy tej dynamice w ogóle nie ma sensu. Prowadzenie mimo to też nie dorasta do focusa. Układ kierowniczy całkiem dobry, hamulce również. Warto też wspomnieć o sporym prześwicie, który jest zaletą w naszych warunkach.
~maca
Hatchback 1.5 90KM 66kW
świetny, kierownica bardzo dobrze leży w dłoni,każdy ruch ma odbicie na koła a tym samym autko posłusznie wędruje-auto wyważone w każdym calu,jak trzeba to niebezpieczne manewry bez ryzyka na nieposłuszeństwo autka można robić,testowałem-bardzo zgrabniutki samochodzik
~marcel796@wp.pl
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Zawieszenie twarde,głośne i stosunkowo wytrzymałe. Przy przebiegu 173tys km po badaniu komputerowym zawieszenia sprawność w granicach 68-72%,pozatym tylko do wymiany sworzeń wahacza(koszt 35-50zł)Ogólnie nie ma na co się skarżyć
~Jacek- klaniam sie NISSko
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Twardy do 40 tys. ale za to swietnie w zakretach. Przy 50 tys komfort jak w niektorych innych markach zaraz po zakupie, ale za to stan zawieszenia b. dobry - na naszych "drogach" miekkie zawieszenie szybciej sie psuje
~Jacek0923
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Kierownica pracuje lekko i precyzyjnie. Auto dobrze reaguje na ruchy kierownicy. Zawieszenie sztywne (takie lubię)- da się wyczuć każdą dziurę, ale pomimo to jest dość trwałe i bezawaryjne.
~Tadeusz
Hatchback 1.5 90KM 66kW
Moim zdaniem jak na wielkość auta układ jezdny jest bardzo dobry. Bardzo pewnie pokonuje się zakręty oraz wszelkie nagłe zmiany toru jazdy (sytuacje na drodze) co oczywiście znacznie wpływa na bezpieczeństwo.
~WOJ_t
Hatchback 1.5 90KM 66kW
trzyma się jak przyklejony, teraz mam scenica i jeżdżąc po staremu kilka razy nie zmieściłem się w zakręcie. Zawieszenie twarde i głośne (koszty napraw wysokie)
Nissan Almera II Hatchback