Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

pawel_minda@wp.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 2000
Nissan Almera II Sedan 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Myślę że kupując Almerę w 2000r nabyłem auto z chorobami wieku dziecięcego. Sporo do życzenia pozostawiają denerujące niedoróbki montażowe, czego moim zdaniem efektem jest opisywany przeze mnie hałas we wnętrzu. Niezbyt dobra jest moim zdaniem także jakość montowanych seryjnie opon letnich - dla mnie są za twarde.
Sam silnik pracuje odznacza się dużą kuturą pracy. Jednak dla mnie trochę ospały. Toyota Corolla 1,4 VVT-i zbiera się o wiele lepiej. Miałem okazję sprawdzić!
Na razie bez zarzutu, chociaż mam wrażenie że po 40000 trochę głosniej pracuje 1,2,3 bieg.
Układ jezdny przenosi drgania na kierownicę. Doskonale wchodzi w zakręty z dużymi prędkościami
Plus to duże, elekrycznie sterowane lusterka boczne.
Wszystkie przełączniki są tam gdzie być powinny, nieskomplikowana obsługa.
Ostatnio zauważyłem nieco głośniejszą pracę wentylatora nawiewu.
Trochę za mało miejsca z tyłu (dla osób powyżej 180cm). Duży i pojemny bagażnik.
Od początku słychać "trzaski" w lamce oświetlenia wnętrza podczas jazdy. Powyżej 120km/h z okolic centralnej deski rozdzielczej wydobywają się dziwne piski. Na dołkach wzrasta hałas wydobywający się z okolic deski rozdzielczej.
Almera potrafi zaskoczyć niskim zużyciem paliwa. Na trasie udało mi się osiągnąć 5,7l/100km. Dosyć drogie ceny części zamiennych i serwisu.
Za auto (nowe) zapłaciłem 52600zł. Uważam, że za te pieniądze można kupić lepszy wóz.
Denerwujący hałas o którym pisałem w pozycji 8 "wyciszenie".
W wozie dwukrotnie pękły mi klocki hamulcowe!!!

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu