Ocena kierowcy - Nissan Juke II

Jerzy kwiatkowki, ponad rok temu
Silnik 1.0 DIG-T 117KM 86kW
Rok produkcji 2019
Nissan Juke II 1.0 DIG-T 117KM 86kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Auto oceniam na 5 gwiazdek, nigdy mnie nie zawiodło. Jezdzi sie przyjemnie trzeba troche wyczuć skrzynię bo zbyt mocne wciśnięcie gazu powoduje ruszenie z piskiem opon. Raczej do spokojniejszej jazdy choć w trybie sport mozna pojechać troche dynamiczniej. Wiele osób jak usłyszy, że silnik 1.0 to od razu skreśla takie auto a sam silnik jest spoko.
Jezdzi dobrze, dynamika na przyzwoitym poziomie. Ma 3 tryby jazdy i większośc osób coś sobie dopasuje. Trochę czuć wibracje na zimnym silniku ale potem ustają i nie czuć że to 3 cylindry
Skrzynia spoko choć trzeba się do niej przyzwyczaić bo zbyt mocne przyciśnięcie gazu wyrywa auto do przodu. Jeżdżę raczej spokojnie i mam samą przyjemność z jazdy. Czasem czuć lekkie szarpnięcie ale to przy mocnym gazi i nagłym hamowaniu
Sprężyste, ładnie wybiera nierówności. trzyma się też na zakrętach, nie czuję żeby się przechylało.
Na lakierze są drobne odpryski od kamyków więc lakier mięciutki. Podobno niektórym robią się jakieś odpryski na szybie czołowej ale u siebie tego nie mam
według mnie jest ok, poprzednio jezdziłem megane 2 i było podobnie. Są kamery i czujniki fajne gadzety ale raczej z nich nie korzystam
Słyszałem opinie że jest dużo przycisków na kierownicy i tak myślę o czym ktoś mówi. Tylko podstawowe guziki i dośc logicznie rozmieszczone, nie ma się czego czepiać
na wyższych prędkościach nawiew jest dość głośny ale wieje mocno, z grzaniem też nie ma problemu. Z innej bajki mały minus za podgrzewaną przednią szybę bo ma ona dośc duże obszary gdzie grzania nie ma dlatego i tak trzeba ustawiac nawiew
dla kierowcy i pasażera miejsca jest jak w kompakcie, z tyłu miejsca jest dla 2 dorosłych osób choć wysokie osooby będą dotykać głową dachu
do prędkości 100-120 jest standardowo potem robi się trochę głośniej ale głównie przez szum wiatru. silnik jest dośc dobrze wyciszony nie słychać go
koszty utrzymania standardowe, serwis Nissana nie należy do jakiś bardzo drogich
wszystko drożeje i auta też ale nissan ma dośc dobrze spasowane ceny. ja dopłaciłem i wybrałem wersje tekna
do tej pory nic sie nie psuło. była akcja serwisowa i wymienili mocowania zamków tylnej kanapy
brak powaznych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 DIG-T 117KM 86kW [l/100km]