Ocena kierowcy - Nissan Juke II

Rok produkcji 2020
Nissan Juke II 1.0 DIG-T 117KM 86kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Jeżdżę Jukiem od ponad roku i jestem zadowolony. Ogólnie oceniam go bardzo dobrze choć auto nie jest bez wad. Przed kupnem testowałem też inne auta (Captur, Arona ,T-Cross, Mokka, Yaris) ale ostatecznie wybór padł na Nissana.
Silnik 3 cylindrowy o mocy 117 KM i 200 Nm. Jak usłyszałem, że są 3 cylindry to byłem sceptyczny. Jednak już po pierwszej jeździe próbnej (których łącznie było 3) moje zdanie o tym silniku bardzo się zmieniło. Według mnie jest to dość żwawy silnik, ma wystarczającą moc. Trzeba go jednak wyczuć i przyzwyczaić się bo przy ruszaniu i zbyt mocnym wciśnięciu gazu wciska w fotel. W kabinie odczuwa się delikatne wibracje ale głównie na zimnym silniku. Później nie czuć, że to 3 cylindry. Według mnie jeden z lepszych silników o 3 cylindrach. Szkoda jednak, że Nissan nie daje jakiekolwiek wyboru silników spalinowych.
Skrzynia dwusprzęgłowa o 7 przełożeniach i mokrym sprzęgle. Skrzynia pracuje dobrze choć w pewnych sytuacjach można wyczuć delikatne szarpanie głównie przy szybkim ruszaniu i potem przyhamowaniu. Na początku jest mały lag ale potem idzie ładnie.
Układ jezdny jest dobry, nie za twardy i nie za miękki. Przy felgach 19 calowych można jednak mieć odczucie twardości ale to zależy od felg. W zakrętach rewelacja, trzyma się drogi.
Nie mam powłoki ceramicznej tylko wosk i jak na razie nie mam problemów z odpryskami. Kilka rys po kamieniach znalazłem na plastikach przy zderzaku ale lakier jak na razie jest ok.
Widoczność można ocenić na 4 gwiazdki, nie jest źle ale rewelacji też nie ma. Bardzo ułatwiają życie czujniki i system kamer 360 stopni
Niektórzy twierdzą, że jest za dużo przycisków na kierownicy a ja uważam, że przycisków jest odpowiednia liczba a co najważniejsze są logicznie ułożone. Może fajniej byłoby gdzyby wyświetlacz od multimediów był wbudowany w deskę rozdzielczą ale mi to nie przeszkadza.
Dmuchanie ustawiam maksymalnie na 3 kreski bo 4 i 5 bieg jest dla mnie już zbyt mocny. Wieje bardzo mocno i grzeje równie dobrze. Na najwyższym dmuchaniu jest może ciut głośno.
Przestrzeni z przodu jak i z tyłu jest bardzo dużo. Nie spodziewałem się że z tyłu będzie tyle miejsca. Dwie dorosłe osoby mogą bez większego problemu podróżować z tyłu.
Jazda do około 120 km/h jest komfortowa, powyżej robi się juz trochę głośniej ale i tak jest lepiej niż np. w Toyocie gdzie nie można nawet porozmawiac tak jest głośno
Nissan plasuje się chyba gdzieś po środku stawki, utrzymanie nie jest bardzo drogie ale nie należy też do najtańszych producentów.
W przypadku Juke cena/jakość wypada rewelacyjnie.
Nie miałem problemu z usterkami.
Nie miałem poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 DIG-T 117KM 86kW [l/100km]

6,3