Lista ocen Nissan Maxima IV (34) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz_2050
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
To auto słynie z tego, że to najbardziej ekonomiczne 3.0V6 na świecie. Idealny kompromis pomiędzy mocą, momentem obrotowym a zużyciem paliwa. Setki czujników dbają o twoją kieszeń. Przy spokojnej jeździe na trasie potrafi spalić 8 litrów. W cyklu mieszanym (tak się poruszam) 10.5-11 litrów. Najlepsze jest to, że przy zdecydowanym obchodzeniu się z pedałem gazu zużycie prawie nie wzrasta. Ten silnik po prostu to uwielbia. Mam założony...
~t00mi
Sedan 2.0 QX 140KM 103kW
Jak na taką masę i moją ciężką nogę to ok. 13-14 l gazu, jazda prawie za darmo. Seicento 1.1 paliło mi 9 l. Co dziwne nie ma dużej różnicy przy szybkiej jeździe, ona to chyba poprostu lubi. Koszt części, zależy gdzie jak wiesz gdzie kupić to tanie, jak nie to cię poprostu obedrą z wszystkiej kasy.
~markazkob@poczta.onet.pl
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
trzeba mieć troche kasy i cierpliwości. Mam amer. wer. i prawie wszystko trzeba sprowadzać. Prawie nie ma zamienników. w zasadzie nie ma sensu robic nic u dealera bo też nie mają części a duże narzuty. Średnie spalanie w granicach 14 l. ale ma cięzką nogę. Udawało mi sie na trasie poniżej 10. max 16.
~maxima lover
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
pali srednio okolo 10, w miescie dochodzi nawet do 13, ale to norma w V6, ja trafilem akurat na autko z 50-letnia gwarancja, bo taka byla promocja, wiec sie kosztami narazie nie martwie, a poza tym to nic sie jeszcze nie popsulo, wiec i oni do mnie nie dokladaja
~mieszko77
Sedan 2.0 QX 140KM 103kW
Paliwo: benzyna trasa: 7-9l, miasto 9-12l, LPG trasa: 10-13l, miasto 12-15l. Ceny części w normie japończyka ale serwis w porównaniu z np. Hondą Accord jest droższy, tzn np. zawieszenie, układ wspomagania, silnik itp są w Hondzie trwalsze.
~bati
Sedan 2.0 QX 140KM 103kW
zużycie paliwa do przyjęcia jak na to co oferuje auto pod względem wielkości i osiągów.koszty serwisu ograniczają się do wymiany materiałów eksploatacyjnych.szeroki wybór części w zamienniku
~Michal
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
kupujac auto nie wierzylem tym ktorzy mowili ze 3.0 v6 spali mi 12L gazu (sekwencja) w miescie! a jednka, spalanie 12-14 w smiescie (wersja w manualu) w trasie potrafi zejsc ponizej 11L LPG.
~Gara
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
Niestety to jest smok .Dlatego nigdy jej nie wezme do Polski.Chociaz na trasie nie jest zle 8l/100km.Ale jezeli wlaczysz klime a w zimie ogrzewanie i jezdzisz po miescie to czuje sie to w portfelu.
~Robson
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
No cóż... Jak na tą pojemność i moc spalanie całkiem normalne.... Jak ktoś chce mieć spalanie 5 na 100 to niech się przesiądzie do małolitrażowego TDI

Usterki Nissan Maxima IV

Nissan Maxima IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zadowolony użytkownik
Sedan 3.0 QX 193KM 142kW
w korkach max 15, w trasie min 8, materialy eksploatacyjne tanie np filtr oleju 12 zl, klocki na przód original 60zl naprawy - nie dotyczy heh