Ocena kierowcy - Nissan Maxima VI

Marek, 9 lat temu
Rok produkcji 2004
Nissan Maxima VI 3.5 265KM 195kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Bezawaryjne, komfortowe, nietuzinkowe i jak na tą klasę i silnik w miarę oszczędne. W tym aucie czuję się jak w domu nic mnie nie irytuje a jazda nim to tylko przyjemność.
Cicha praca V6-óstki jedynie podczas przyśpieszania pokazuje swój pazur, bardzo dobry silnik rodem z 350Z, piękna kultura jego pracy.
W mojej Maximie mam starszy typ automatycznej skrzyni 5 biegowej (nie CVT) wybrałem ten typ skrzyni ze względu na awaryjność CVT. Skrzynia ta nie służy do sportowej jazdy (w końcu to limuzyna), ale przyzwoicie się zachowuje.
Auto płynie po drodze, miękko pokonuje dziury i daje dużą przyjemność z jazdy. Potrafi wyrwać do przodu z dużą energią jak się chce pomimo swojej dużej wagi.
Widoczność z pozycji kierowcy jest bardzo dobra jedynie można by było się przyczepić do widoczności przez tylną szybę.
Wszystko jest pod ręką i bardzo intuicyjne, nie jest przeładowane przyciskami choć jest ich niemało.
Autko szybko się nagrzewa i schładza beż żadnych problemów + podgrzewane fotele już po 3-5 km silnik osiąga odpowiednią temperaturę pracy przez co szybko się nagrzewa wnętrze.
Jest to jedno z większych aut i zarówno z przodu jak i z tyłu jest masa miejsca. Z tyłu przy wygodnej pozycji kierowcy można sobie założyć nogę na nogę co świadczy o bardzo dużej przestrzeni i jej dobrym zagospodarowaniu.
Przy spokojnej jeździe silnika nie słychać, a podczas przyśpieszania V6 miło mruczy nie drażniąc ucha.
Pomimo dużej pojemności nie pochłania zbyt dużej ilości paliwa minimum 9 l maksimum (autostrada 180-200 km/h) ok. 16 ale to już szaleństwo z taką prędkością się nie jeździ, miasto ok. 14. Przy porównaniu z innymi markami o podobnej mocy i klasie to stosunkowo mało.
Za tą cenę nie kupi się auta tej klasy i z takim wyposażeniem europejskich producentów, a poza tym za Maximą przemawia sprawdzona japońska technologia i jej bezawaryjność.
Nie zauważyłem żadnych drobnych usterek, ale wiem czego się mogę spodziewać po Nissanie - braku usterek (miałem ich 5).
Nie spotkałem żadnych poważnych usterek w Maximie jak i w poprzednich Nissanach, Auta te są długowieczne co świadczy o ich bezawaryjności.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 265KM 195kW [l/100km]

10,7