Ocena kierowcy - Nissan Micra IV Hatchback 5d

kasia, 10 lat temu
Rok produkcji 2011
Nissan Micra IV Hatchback 5d 1.2 80KM 59kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Mimo jady próbej i świadomości że autko jest typowo miejskie i tak zaskoczyła mnie zwrotność Micry :)
Jestem zadowolona z zakupu Micry, dla mnie głównie liczy się małe spalanie i wygoda w manewrowaniu i parkowaniu. A wygląd jest dodatkowym plusem :) Wcześniej jeździłam: Fordem Focusem, Fiatem Palio Weekend, Roverem 232, Łada Samara, Fiatem Punto
Moc przyspieszenia rozłożona równomiernie, ogólnie moc silnika wystarczająca do bezpiecznego wyprzedzania, ale bez szaleństw :) Prawdziwe przyspieszanie na wyższych obrotach, od ok. 3 tys. Na wyższych obrotach dosyć głośnia praca silnika, na niskich obrotach praktycznie bezgłośna praca silnika.
Wszystko ok, ale bieg wsteczny nie ma synchronizatora i nie zawsze wchodzi gładko. Po regulacji w ASO jest lepiej, ale nie idealnie. Skrzynia biegów dobrze zestopniowania, nie ma wrażenia że jakiś bieg jest za krótki lub za długi.
Auto (pewnie ze względu na to jaki ma kształt) nie trzyma się doskonale drogi jeśli chodzi o wchodzenie w zakręty, jest wrażenie małej stabilności. Z drugiej strony kontrolka od kontroli trakcji nie zapaliła się ani razu, więc może to tylko subiektywne wrażenie. Wspomaganie kierownicy na warunki miejskie rewelacyjne, Micra wykręci wszędzie, ja jeżdżąc nią zapomniałam jak się zawraca na trzy :) Natomiast na trasie przy dużej prędkości wspomaganie jest zbyt czułe.
Doskonała! Widać wszystko co się dzieje na drodze.
OK, jedyne co to podłokietnik jest niepraktyczny, jest zamontowany za wysoko. Składane siedzenia są rewelacyjne, bagażnik jest stosunkowo duży w porównaniu do innych małych aut jakie oglądałam w salonach. Dodatkowo sporo miejsca jest tam gdzie jest koło zapasowe, weszło tam całe wyposażenie typu gaśnica, apteczka, płyn do szyb itp. bez wyjmowania koła.
Climatronic działa bez zarzutu. W zimie szyby szybko się odparowują.
Jak na gabaryty auta przestrzeni jest bardzo dużo. Co ważne również na tylnym siedzeniu!
Auto dosyć głośne - mocno słychać silnik na wyższych obrotach. Dodatkowo w czasie deszczu podczas jady po kałużach bardzo mocno słychać szum wody.
Co do ceny przeglądów i napraw to jeszcze nie wiem :) Silnik po dotarciu pali 5,8 l / 100 km (w zimie nieco więcej) w cyklu mieszanym - jazda w niezabudowanym 90 km/h, w mieście wiadomo stanie na światłach itd. Na dotarciu palił nawet koło 7 l/100 km. Na trasie spala 5,3 l / 100 km
Jedna z tańszych i zarazem najlepiej wyposażonych propozycji w segmencie aut małych. Na ten moment nie mogę powiedzieć złego słowa o jakości.
Jest nowy - spróbowałby się zepsuć!
Jest nowy - spróbowałby się zepsuć!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 80KM 59kW [l/100km]

6,1