Ocena kierowcy - Nissan Navara III Pick Up

Silnik 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW
Rok produkcji 2007
Nissan Navara III Pick Up 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Gabaryty
Nie bierzcie w ramach pakietów żadnego badziewia w postaci zabudów. Chyba, że sprowadzicie sobie oryginalne ze Stanów.
W proporcji do tej masy (2 tony) silnik 3- litrowy były wskazany. Na pewno nie jest zawalidrogą, w końcu nie kupuje się tego, żeby się ścigać.
Bardzo dobre i równomierne zestopniowanie przełożeń. Rewelacja. Jedynka tylko do ruszania, trzeba się do tego przyzwyczaić. Wcześniej nie jeździłem nigdy samochodem z taką charakterystyką, a miałem m.in. dwa inne turbodiesle, tyle, że w osobowych.
Po równej drodze bez zastrzeżeń. Na gorszych nawierzchniach buja na boki. Archaiczne tylne zawieszenie z resorami piórowymi. W Pathfinderze lepiej to rozwiązali
Do przodu - rewelacja, wszystko widać co się dzieje na drodze. Mam zabudowany tył. Biorąc pod uwagę duży promień skrętu bezwzględnie polecam czujniki parkowania. Cofając trzeba robić to dokładniej.
Dla mnie bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń.
Miejsca w Double Cab wystarczająco z przodu i z tyłu. Przeszkadzają zbyt krótkie siedziska. I dlaczego przestrzeń ładunkowa ma tylko 1,5 m długości? HILUX wygospodarował więcej miejsca dla ludzi i ładunku. Jednak dyskwalifikuje go ten mułowaty silnik (120 KM) i te śmieszne małe kółka.
Nadbudowa typu "Outlander" nie dość, że fatalnej jakości, to jeszcze hałasuje na wybojach. Zawieszenie też trochę pracuje. W sumie jest to jednak ekskluzywna ciężarówka, a nie luksusowy samochód.
Odliczając VAT i amortyzując (od 2007r.) cały samochód jednorazowo przy zakupie wychodzi w granicach 95.000 zł. Jak za takie auto, to (dla mnie) tanio.
Ze względu na ulgi fiskalne (razem ok. 55.000 zl.) dla mnie OK.
Auto bez zarzutu, ale tą badziewną zabudowę już raz mi wymieniali, a tą drugą (wymienioną) jeszcze naprawiali (uszczelki). Podobno każdy egzemplarz nadbudowy jest do kitu. Mniejsze, lub większe usterki, także lakiernicze. A może miałem pecha?
Na razie (3200 km, 1,5 miesiąca) żadnych usterek pojazdu. Oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW [l/100km]

10,5