Ocena kierowcy - Nissan Navara III Pick Up

Piotr, 17 lat temu
Silnik 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW
Rok produkcji 2006
Nissan Navara III Pick Up 2.5 dCi 4WD 144KM 106kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Przyznam, że to bardzo uniwersalne autko. Codzienne dojazdy do pracy bez problemu, chyba że są zbyt duże korki, wtedy polecam wozić rower na pace, nie zawadza, a wierzcie mi, przydaje się :-). Problem sprawia parkowanie w ciasnych miejscach i czasami znalezienie miejsca do parkowania. Po pracy można spokojnie pojechać na zakupy i wrócić do domu z nową pralką bez czekania na dostawę, w weekend wyskoczyć za miasto, w teren, pojechać na wakacje czy na narty ze sporym dobytkiem. A poza tym autko wygląda dobrze zarówno u znajomego na budowie jak i w czasie premiery pod teatrem. Polecam!
Swietny silnik, jak narazie konkurencja nie dorasta choć Toyota szykuje już 170 konnego diesla do Hiluxa. Wysoka kultura pracy, bardzo dobre (jak na auto tej wielkości) przyspieszenia i elastyczność. Moc przydaje się zarówno w mieście jak i na trasie.
Lekka, precyzyjna. I sześciobiegowa, bomba!
Pod tym względem jedno z najbardziej uniwersalnych aut. Przyjemnie i lekko się prowadzi. Przydałoby się dociążenie tylnej osi, wtedy tył byłby stabilniejszy przy jeździe szosowej. W terenie też same plusy, chociaż czuć w niektórych momentach, że Nissan poszedł na (udany!) kompromis i obniżył trochę "wartości" terenowe na korzyść zachowania na asfacie.
Bardzo dobra, ale z tyłu polecam czujniki parkowania. Przydają się, zwłaszcza jeśli ktoś nie miał do tej pory do czynienia z autem tej wielkości.
Wszystko intuicyjne, pod ręką. Wsiadasz i odjeżdżasz. Ergonomia na 5.
Bardzo dobra i wydajna. Ogrzewanie świetne, aż za dobre momentami, ale czytając inne komentarze zauważyłem, że w każdym modelu tak jest.
Na mój wzrost (178 cm) ideał zarówno z przodu jak i z tyłu. Czasami zdarzało mi się spać w aucie, tutaj niestety nie mogę rozłożyć tylnej kanapy i wykorzystać przestrzeni bagażowej :-).
Diesel zupełnie jak nie diesel, ciszej niż u innych. I to audio z automatyczną regulacją głośności, bajeczne.
Zużycie paliwa bardzo dobre jak na te rozmiary i moc silnika. Przy spokojnej jeździe zgodnie z przepisami trzyma mi się w granicach 7-8l100km. W mieście ok 10-12. Eksploatacja bez niespodzianek jak narazie.
Przy pełnym odliczeniu VAT cena auta z takim wyposażeniem jest śmieszna. Podobnie koszt paliwa, który też możemy odliczyć. Nic tylko jeździć.
Jak narazie ok.
J.w.