Ocena kierowcy - Nissan Navara III Pick Up

Borys, 11 lat temu
Silnik 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW
Rok produkcji 2007
Nissan Navara III Pick Up 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodność, wygoda i możliwości uciągu.
Inne : Termostat. Drobiazg, 96zł oryginalny Nissana.
Uwielbiam ten samochód! Jest mega uniwersalny, dość ekonomiczny, przewidywalny, świetnie wygląda, jest bezawaryjny, ciągnie ciężkie przyczepy, jest bezpieczny, duży, elastyczny, ma super ładowność, dużo miejsca z przodu (z tyłu gorzej) i naprawdę mało pali. Na trasie solo 8 litrów, w mieście 11. Z Przyczepą 3,2t 12,4 litra. Jestem zakochany w tym samochodzie, żaden inny pick-up mnie nie jara. Użytkuje Navarę bardzo intensywnie (opisane w szczegółach), również poza asfaltem, z ładunkami, paletami, przyczepą, pasażerami, w śniegu, błocie, na autostradach itd. We wszelkich warunkach ! 133.000 km i totalnie bezawaryjnie ! Przeglądy robię sam co 15.000km (a nie co 30.000, jak każe serwis), wymieniam wszystkie oleje (silnik, mosty, reduktor), wszystkie filtry (powietrze, olej, paliwo, kabinowy), leję normalną ropę z popularnych stacji (nigdy no-name), raz na kwartał wlewam 100ml oleju Stihl do kosiarek, i jeżdżę tym autem najpewniej w mojej historii. Jeżdziłem dziesiątkami róznych aut i w Navarze jestem zakochany !
Kultura pracy silnika jest bardzo dobra - nie mam żadnych zastrzeżeń. Elastyczność przy 6-biegowej skrzyni biegów przyjemna, wyprzedzanie w polskich warunkach bez problemów. Autostradowe podróże z prędkościami 150-160km/h bez żadnych kłopotów. Szybciej nigdy nie jechałem, w końcu to auto o aerodynamice garażu murowanego.
Trochę krótka jedynka, ale reszta biegów rekompensuje. Przydatny 6.bieg, odniża obroty i spalanie. Skrzynia pracuje dość precyzyjnie, długi drążek zmiany biegów. Daleko wysunięty 5.bieg czasem nie wskoczy.
Z tyłu resory, więc szału nie ma, ale z drugiej strony auto jest przewidywalne i nigdy mnie niczym nie zaskoczyło. Bardzo często ciągam ciężkie przyczepy, 2,6-3,2tony, auto dobrze radzi sobie z takimi ładunkami.
Nie mam żadnych problemów z widocznoscią. Siedzi się wysoko, wszystko dookoła widać. Nie mam problemów z parkowaniem, choć mnóstwo ludzi narzeka na gabaryty. Ja nie. Uwielbiam rozmiary tego auta.
Żadnych braków. Wszystko pod ręką, wygodnie, bezpiecznie - jest ok !
Klimatyzacja działa bardzo dobrze, żadnych problemów latem, ani zimą. Kabina nie jest aż tak duża, zatem błyskawicznie dochodzi do ustawionej temeperatury.
Z tyłu ciasno, ale używam tego auta jako 2-osobowego. Z przodu doskonale, mnóstwo miejsca, bardzo wygodne fotele (nie wyglądają na takie), nie męczą nawet w długiej trasie. Mam 185cm wzrostu i jest mi bardzo wygodnie. Z tyłu natomiast mało miejsca, jednak podnosząc siedziska foteli powstaje całkiem duży bagażnik, poza oczywiście paką.
Jest dobrze. Przy wyższych predkosciach huk jest odczuwalny, nie jest to lexus LS. Ale z drugiej strony nie przeszkadza to specjalnie - uniwersalnosc Navary przewyższa wszelkie minusy.
Doskonale! Jestem pod wielkim wrażeniem ekonomiczności tego samochodu. Zrobiłem 133.000km, z rzeczy poza planowych jedynie termostat uległ uszkodzeniu. Oryginalny w ASO 96zł. Reszta bezawaryjnie !!! Koszty utrzymania łatwo zaplanować, spalanie jest przewidywalne, przeglądy też.
Za te pieniądze nie można dostac bardziej uniwersalnego, ładnego, bezpiecznego i wygodnego samochodu !
Jest super ! Uszkodzeniu zimą uległ wyłacznei termostat. Żadnych innych awarii !! Nawet drobiazgów !
ZERO ! 133.000km i ZERO powaznych usterek ! A warunki uzytkowania nie sa proste, gdyż dość często autostrada solo, 150-160km/h, bądź na trasie z przeczapami 2,6-3,2tony. Do tego często poza drogami utwardzonymi, z załączaniem blokad i reduktora, z ładowaniem po 800kg na pakę. I NIC ! Mam wrażenie, że kluczem do takiej sytuacji jest omijanie ASO. Nakazują robic przegląd co 30.000km. Ja dokonuję przeglądów sam, zmniejszyłem przebiegi między przeglądami do 15.000km. Wymieniam wszystkie oleje, włącznie z mostami i reduktorem, wszelkie filtry włącznie z filtrem paliwa (bardzo ważne!). Koszt ok. 1000zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 dCi 4WD 174KM 128kW [l/100km]

9,3