Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan Facelifting

skowron, 12 lat temu
Rok produkcji 2010
Nissan Note I Mikrovan Facelifting 1.4 88KM 65kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca w środku i dowolność kształtowania przestrzeni bagażowej
Jestem bardzo zadowolony z tego modelu Nissana. Po blisko dwóch latach użytkowania mogę powiedzieć że był to dobry wybór i jeśli mógłbym cofnąć czas to jeszcze raz wybrałbym Note. Zawsze kupowałem samochody nowe, różnych marek i przez 20 lat trochę tych samochodów zjeździłem, ale dopiero ten model w największym stopniu spełnia moje motoryzacyjne oczekiwania.
Silnik 1,4 w zupełności wystarcza do płynnej jazdy. Apetyt na paliwo w cyklu mieszanym od 6,5 do 6,8 l na 100 km, ale w samym mieście dochodzi do 8 litrów przy klimatyzacji.
Na początku, przez pierwszych kilka tysięcy kilometrów (2-3 tysiące) skrzynia pracowała z pewnym oporem zbyt sztywno, ale później ułożyła się i teraz jest fantastyczna. Bez porównania z moim poprzednim Mitsubishi.
Na tę wielkość samochodu wybieranie nierówności jest doskonałe. Auto nie jest ani zbyt sztywne ani za miękkie - takie w sam raz na nasze drogi.
Widoczność we wszystkich kierunkach bez zarzutu.
Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, zegary czytelne. Bardzo fajnym udogodnieniem podczas jazdy jest możliwość sterowania radiem z koła kierownicy.
Generalnie jest dobrze, ale samochód w środku jest duży i w związku z tym ma bardzo dużą kubaturę do ochłodzenia/ogrzania więc trzeba trochę czasu aby uzyskać żądany efekt.
Jak na auto o długości 4,10 m to ilość miejsca w środku wręcz doskonała, jest to zasługa rozstawu osi wynoszącego 2,60 m (więcej niż ma Golf VI). Kolejną rzeczą która mile zaskakuje w tym samochodzie to możliwość przesuwania tylnej kanapy (jej zakres jest na tyle duży że wyjazd weekendowy mojej rodziny 2+2 nie stanowi problemu)
Wprawdzie zawsze może być lepiej, ale jest naprawdę dobrze tym bardziej że silnik jest na łańcuchu i spodziewałem się głośniejszej pracy. Z racji na wysokość auta przy większych prędkościach jazdy (powyżej 120-130 szum opływającego powietrza jest już mocno słyszalny).
Zużycie paliwa przeciętnie 6,5-6,8 l na 100 km. Na trasie 5,2-5,5 w mieście 7,7 do 8,0 l na 100 km.
Jestem człowiekiem żyjącym z tzw.\"ołówkiem w ręku\" Zanim zdecyduję się wydać swoje ciężko zarobione pieniądze to bardzo długo zastanawiam się czy dany wybór jest najbardziej optymalny. Podobnie było w przypadku zakupu kolejnego samochodu i dlatego wybór padł na Note. Stosunek jakość/cena w przypadku tego modelu jest doskonały.
Mam zrobione dopiero 15000 km i odpukać nic się nie dzieje. Zresztą nie spodziewam się niczego innego po tym aucie. Przed zakupem dokładnie wypytałem kolegę który jest szefem jednego z serwisów Nissana jaki model najmniej się psuje i jednoznacznie wskazał na model Note.
Żadnych do tej pory i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 88KM 65kW [l/100km]

6,2