Ocena kierowcy - Nissan Note I Mikrovan

były a przez to szczęśliwy posiadacz "włocha", 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
Nissan Note I Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
z każdym kilometrem lubie je bardziej. I ten fajny bajer z automatycznym zwiększaniem głośności radia w miarę wzrostu prędkości strasznie mi się podoba. I jeszcze jeden przydatny drobiazg - mierzyłem prześwit z linijką w ręku - jest 21 cm. To o 2 cm mniej niż pseudoterenowy landrower fri. Auta klasy kompakt mają od 17 do 19 cm.Przy 15 calowym ogumieniu 185x65 krawężniki i dziury w jezdni nie wzbudzają paniki.
przyjemnie cicho i spokojnie do 3000 obr./min. Dynamicznie i sportowo przy około 5000. Zwykle stosuję pierwszy ze sposobów. Ale satysfakcjonująca jest świadomość, że w każdej chwili można "połknąć" jakiegoś marudera na drodze. Ostatnio ubawiłem się obserwując zdziwienie złość i kierowcy Audi A4 1,9 tdi w trakcie jego dość szybkiego wyprzedzania
lekko i precyzyjnie. pamiętać należy tylko aby przy zmianie biegów np na wyższy, o dwa ułamki sekundy wcześniej zdjąć nogę z pedału gazu a dopiero potem wciskać sprzęgło bo inaczej silnik zawsze niezbyt przyjemnie zawyje uwolniony od obciążenia. W poprzedniku (astrze II 1,6 benz. ) tego nie było, może dlatego żę motor był 8 zaworowy?
twardo i sprężyście. Daje się zauwazyć róznicę z np. kompaktami bo to jednak auto o 10 cm wyższe i nieco się buja. Na bruku słychać stukot przedniego zawieszenia gdzieś z okolicy kolumny kierowniczej ( mam nadzieję że to ten typ tak ma?) Całe szczęście że nie upchnięto w zawieszeniu tak modnych teraz wielowahaczy. W naszej wyboistej rzeczywistości to tragiczna pomyłka. Mc persony z przodu i belka skętna z tyłu to optymalne rozwiązanie, stosunkowo tanie w obsłudze i naprawach a przy tym proste konstrukcyjnie, skuteczne i dajace wystarczający komfort podróżowania
malutka łyżka dziegciu do beczki miodu - szyba tylna jest wprawdzie pionowa ale dośc mała. Przy wysuniętych zagłówkach w wewnętrzynym lusterku wstecznym widać tak sobie. Sytuację ratują olbrzymie lustra boczne. Do przodu i na boki rewelacyjnie. W prawo i lewo do tyłu po skosie też doskonale. Przydają się dodatkowe okienka za tylnymi drzwiami w miejscu wielkich połaci blachy na masywnych słupkach "c"jak w golfie czy punto
daję czwórkę za to że siedzisko dla mnie jest o 5 cm przykrótkie i te dziwnie wypukłe zagłówki o które nie dale się stabilnie oprzeć potylicy. Podłokietnik kierowcy powinien być szerszy o 3 cm. Taki sam przydałby się pasażerowi z przodu
Klimatyzacja oczyszcza wilgoć z szyb w ciągu 10-15 sekund. Z ogrzewania korzystałem na razie na 1/3 "gwizdka" ale też nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Moim zdaniem nie warto dopłacać do automatycznej klimatyzacji. Manualna działa doskonale i można ją dość prezyzyjnie regulować.
wnętrze w tej klasie pojazdów pozostaje praktycznie poza konkurencją. Jest więcej miejsca niż np. w landroverze frilanderze którym jeżdżę w firmie ;-)
przy energicznym przydepnięciu pedału gazu i dociagnięciu obrotów do 5,5 tyd/min silnik słychać bardzo wyraźnie ale mnie osobiście praca 110 konnej 16-tki bardzo się podoba...
przy spokojnym traktowaniu w trasie pali około 5,5. Przy pojemności 1,6 l to więcej niz nieźle.
za 58 tys zł wersja accenta z jasną tapicerką i trzykolorową deską rozdzielczą. Do standartowego wyposażenia tej wersji wytargowałem zimowe opony fulda cristal montero 2 oraz piękne pięcioramienne (podwójne ramię) alufelgi firmy AEZ. To chyba dobry interes?
auto ma półtora tysiąca przebiegu, więc trudno go na tazie ocenić. pięć gwiazdek daję awansem
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]