Ocena kierowcy - Nissan Note II

krzychu, 9 lat temu
Rok produkcji 2013
Nissan Note II 1.2  80KM 59kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Miejsce na tylnej kanapie i kąt otwarcia drzwi.
Ogólnie OK : ładne auto i praktyczne. Bagażnik wystarczający dla 2-3 osób i normalnego bagażu.
Powyżej 3500 obr/min ciągnie dobrze. Niżej jest słabo. Szkoda, że moment maksymalny nie jest niżej dostępny. Prędkości maksymalnej nie udało mi się osiągnąć na 5-tym biegu. Trzeba na 4-tym próbować :-).
Bywa, że biegi nie wchodzą precyzyjnie, a przy niektórych prędkościach wyje jak w autobusie. Moim zdaniem najsłabszy element tego auta.
Akuratny dla auta stworzonego do rodzinnej jazdy.
Trochę przodu nie widać, ale ogólnie OK. Nie mam systemu kamer. Lusterka są wystarczające. Dziwią tylko bardzo małe (wąskie) osłony przeciwsłoneczne : zasłaniają tylko połowę górnego pola widzenia : okulary proponuję nabyć.
Wszystko pod ręką. Nieco przeszkadza mi brak możliwości wyłączenia start/stop na stałe.
Klima średnio wydajna, ale wystarczająca. Ogrzewania jeszcze nie używałem.
Bardzo dużo miejsca na tylnej kanapie. Mam zwykłą Accenta'e bez pakietu rodzinnego, ale suwana kanapa by się przydała...
Silnik raczej głośny, a wraz z krótkimi przełożeniami zniechęca do szybkiej jazdy po autostradzie.
Zobaczymy jakie będą koszty przeglądów. Zużycie paliwa w jeździe miejskiej (a tak głównie eksploatuję auto) absolutnie do przyjęcia. Średnio mam 6,2-6,3 wg komputera, co pokrywa się z tankowaniami. Na autostradzie raz miałem 7,7 (normalnie 6,2 przy 120 km/h), a poza miastem na zwykłych drogach 4,8-5,2.
Jest dobrze, ale tu i ówdzie widać robotę księgowych : szczególnie po otwarciu maski.
Nie było
Nie było