Ocena kierowcy - Nissan Note II

Jarek Zakrześ, 6 lat temu
Rok produkcji 2014
Nissan Note II 1.2  80KM 59kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Obszerność i spalanie.
Jestem zaskoczony możliwościami tego autka, a pojemność w środku wręcz przerasta segment C. Szczególnie dobre do miasta, ale też na trasy, niejednokrotnie wypady po Polsce i za granicę - autostrady. Bez uwag. Służy jako samochód rodzinny, super aranżacja tylnych siedzeń, są przesuwne, można powiększyć bagażnik lub przestrzeń dla pasażerów II rzędu. Rzadko które auta segmentu II mu dorównają obszernością. Poza tym wyposażenie - lux, za to trzeba było dopłacić, ale było warto! W większości auto użyktuję w mieście - spalanie nie większe niż 5,5 l/100 km.
Nie mam uwag, mimo że to tylko 80 KM, to w zupełności wystarcza. Dynamika też niezła, nie raz ruszałem jako pierwszy spod świateł.
Zmiana biegów bez problemów, żadnych zacięć, wchodzą gładko.
Super trzyma się na zakrętach. Jak dotąd nie wystąpiły żadne anomalie. Hamulce działają bez zarzutu, prowadzenie jak po linijce.
Lepszej nie może być, nic nie przeszkadza, tylna szyba odpowiedniej wielkości.
Wszystko jest rozmieszczone bardzo intuicyjnie, nie ma żadnych zaskakujących spraw, wszystko pod ręką.
Nie mam żadnych uwag, układ działa niezawodnie. Szyby nigdy nie były zaparowane.
Jak na ten rodzaj i wielkość samochodu lepiej być nie może. Wszyscy czyją się dosyć swobodnie, jeśli chodzi o podróż 5 osób.
Tutaj mogłoby być lepiej, nie wiem, czy samochód nie jest głośniejszy przy wyższych obrotach z uwagi na 3-cylindrowy silnik. Mnie to nie przeszkadza, rozmawiać swobodnie można.
Miałem już wiele samochodów, ale ten jest najekonomiczniejszy, nawe od ostatnio posiadanej Micry. Koszty przeglądów w ASO jak wszędzie, za to nie ma żadnych kłopotów.
Nic lepszego za tą ceną z takim wyposażeniem nie można kupić.
Nie występowały. Tylko z mojej winy przytrzasnąłem ramiączko od plecaka w zamku bagażnika - serwis uporał się w 10 min., no i raz wpadły drobiny liści do układy nawiewu z mojej winy, za długo jesienią parkowałem pod drzewami. W warsztacie zajęło trochę czasu, aby to wyciągnąć, gdyż odgłos przeszkadzał przy włączonej klimie.
Nie występowały.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 80KM 59kW [l/100km]