Ocena kierowcy - Nissan NV200 Combi

Adrian, 4 lata temu
Silnik 1.5 dCi 89KM 65kW
Rok produkcji 2011
Nissan NV200 Combi 1.5 dCi 89KM 65kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Zarówno małe spalanie, jak i przestrzeń wewnątrz oraz jego uniwersalność.
Kupując ten samochód wiedziałem, że nie będzie to demon prędkości, ale takiego nie szukałem. Samochód służy mi do wielu rzeczy i bardzo komfortowo może nim podróżować 4-5 osób. Jeździłem też w 7 i było ok. Samochód ten też można bez problemu zamienić w mały samochód dostawczy i spokojnie wrzucić nawet 700 kg. Wewnątrz jest dużo miejsca. Nissan NV 200 jak na te gabaryty jest mega ekonomiczny. Przez okres 2 lat nigdy mnie nie zawiódł - przejechałem nim ponad 30 tys km.
Silnik znany z Renault, na pewno jego zaletą jest oszczędność. Przejechałem nim ponad 30 tys km i jak na razie odpukać nie ma żadnych usterek. Olej wymieniam co 10 tys km. Silnik ten nie jest zrywny, ale dla mnie wystarcza.
Posiadam wersję 5 biegową. 1 i 2 biegi są krótkie, 5 bieg bardzo elastyczny.
Łatwo pracuje układ jezdny
Łatwo się rysuje, ale też nie ma dramatu.
Widoczność bardzo dobra, jedynie słupki A, potrafią zasłonić drogę. Zdarzyło mi się wyjeżdżając ze skrzyżowania już kilka razy nie zauważyć rowerzysty bądź samochodu. Posiadam kamerę cofania, więc wszystko dobrze widzę.
Wszystko na swoim miejscu, bardzo proste i intuicyjne.
Zimą jak to diesel potrzebuje trochę czasu żeby się nagrzać, chociaż jak włączę klimatyzację to długo czekać nie trzeba, aby zaczęło już grzać po paru kilometrach. Latem aby ochłodzić taką powierzchnię klimatyzacja potrzebuje trochę czasu, tym bardziej, że mam czarny kolor nadwozia. Na szczęście ma klimatyzację również z tyłu samochodu przy trzecim rzędzie siedzeń i bardzo to pomaga schłodzić samochód.
Samochód bardzo duży wewnątrz. Na zewnątrz jest długi jak Citroen Berling, a za tylnymi siedzeniami do tylnej klapy jest ok 20 cm więcej - prawie 200 cm. Posiadam wersję 7 osobową, gdzie 2 fotele w trzecim rzędzie są podwieszone do boków i na co dzień mam samochód 5 osobowy z dużym bagażnikiem. Jeździłem już w 7 osób na odległości 250 km i było ok. Przewieźć rowery wewnątrz żaden problem. Woziłem już kilka razy 600-700 kg i też żaden problem. Siedzi się bardzo wysoko i dzięki temu jest bardzo dobra widoczność.
Jak to w dieslu na pewno jest głośniej niż w benzynie. Dodatkowo ten samochód nie jest dobrze wyciszony. Ale przy prędkości 110 km/h można spokojnie rozmawiać.
Bardzo ekonomiczny, nie wymieniałem w nim prawie żadnych części oprócz podstawowych i nie były to wysokie kwoty.
Jak dla mnie cena do jakości jest na wystarczającym poziomie. Nie potrzebuję żadnych wodotrysków typu czujniki martwego pola itp. Samochód jest bardzo prosty, na pewno przesiadka z klasy wyższej może być ja nie korzyść Nissana. Mi służy na jazdy na co dzień/ do firmy coś przewieźć/ jako mikro kamper ( mam dodatkowo montowane łóżko do spania na wyjazdy na kempingi ). Więc samochód do wszystkiego
Brak usterek na przełomie 30 tys km
Brak usterek na przełomie 30 tys km