Ocena kierowcy - Nissan Pathfinder II

Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Pathfinder II 3.5 i V6 24V 4WD 220KM 162kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Czytałem, że to auto dla kogoś kto ma 180cm wzrostu jest za małe nawet z przodu. Jeździłem nim 10 lat i jakoś nie zauważyłem, a też mam 180cm wzrostu. Auto całkiem przyzwoite i robi wrażenie. Przejechałem nim 136tyś km, z czego około 100tyś w ternie, ale nie katowałem go. Ogólnie jestem z tego samochodu bardzo zadowolony. Gdyby nie ta karoseria (podatność na korozję) i dostęp do części zamiennych.
Praktycznie bezawaryjny. Żadnych awarii w ciągu 10 lat użytkowania. Chodzi bardzo cicho. Wysoka kultura pracy. Czuć zapas mocy.
Potrafi czasem delikatnie szarpnąć przy zmianie biegów. Generalnie bez zastrzeżeń.
W zasadzie bez większych uwag, poza tym, że lubi się bujać na boki. Dobrze trzyma się drogi, ale tak troszkę mu brakuje do 4 gwiazdki. Tarcze hamulcowe jeszcze nie wymieniane! Nie ma potrzeby
Bardzo podatna na korozję. Jedyny tak duży i poważny mankament tego auta.
Widoczność na boki i do przodu dużo powyżej wystarczającej. Auto dość długie, do tyłu jest nieco gorzej, ale ma duże lusterka boczne i w razie "w" można się przecież odwrócić podczas cofania.
Wskaźniki czytelne i na swoim miejscu (brakowało mi wskaźnika aktualnie używanego biegu - kwestia przyzwyczajenia). Przełączniki rozmieszczone prawidłowo.
Działa szybko i bardzo dobrze. Nagrzewanie zimą, to kwestia przejechania 3 km i już wyraźnie czuć efekt. Na prawdę bardzo sprawnie działa ogrzewanie. Co do klimatyzacji - używana sporadycznie dawała radę, ale spalanie!!! Coś za coś
Dla kierowcy i pasażera z przodu dużo miejsca. Dla siedzących z tyłu już niekoniecznie. Zdecydowanie za mało. Dla niewysokich pasażerów może być. Ogólnie krótka trasa jeszcze ok, ale im dłuższa tym gorzej
Komora silnika wyciszona bdb. Często musiałem spoglądać na obrotomierz czy silnik jest włączony. Podobnie podczas jazdy, praktycznie go nie słychać. Sama kabina wyciszona dość dobrze, jednak podczas jazdy dochodzą do środka dźwięki z zewnątrz
Pali dużo. To fakt. Jednak trzeba się z tym liczyć kupując takie auto. Na trasie do 13 l/100. Zimą w terenie to i 18 bez pytania. Dostęp do części zamiennych i ich cena to dalej problem. Mała liczba dostępnych zamienników. A elementy blacharskie prawie poza zasięgiem. Przynajmniej dla mnie.
Auto nie jest drogie. Używając tylko na drogach utwardzonych i sporadycznych wyjazdach w "las" utrzymanie nie będzie aż takim obciążeniem. O auta trzeba dbać,a o ten model trochę więcej.
Wszelkiego rodzaju końcówki i tuleje - z uwagi na używanie w terenie. Klocki hamulcowe bardzo szybko się zużywały - nawet 2 razy w roku.
Żadnej awarii silnika, skrzyni, mostów nie było przez 10 lat użytkowania. Największy problem - karoseria

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V 4WD 220KM 162kW [l/100km]

13,6