Ocena kierowcy - Nissan Pathfinder III Terenowy

jrp21@go2.pl, 16 lat temu
Silnik 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW
Rok produkcji 2005
Nissan Pathfinder III Terenowy 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW od 2004 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : jak na 2,2 tony zatrzymuje się nieźle.
Karoseria : bardzo cienki lakier, delikatny i łatwo o rysy, zwłaszcza w terenie
V6 i 4 litry wszystko tłumaczy, nadmiar mocy i piękne brzmienie, nie wiem dlaczego w opisie jest moc 250, kiedy we wszystkich innych opisach jest 270 KM. Ciekawostka: jedynym krajem w Europie, gdzie w ofercie producenta znalazłem silnik benzynowy, jest Ukraina. podają tam 270KM.
automat reaguje szybko na pedał gazu, nie boję się, że po wciśnięciu gazu, auto będzie się zastanawiać czy jechać, czy nie... (tak miałem w audi gdzie połączenie silnika turbo z automatyczną skrzynią kilka razy negatywnie mnie zaskoczylo np. przy zjeździe ze skrzyżowania na które wlaśnie wjeżdżał tramwaj :-)
trochę za twarde zawieszenie. tył, mimo, że niezależnie zawieszony, nie grzeszy komfortem. wyboje przenoszą się na kierownicę i trzeba jej pilnować,
ciężko się cofa-słaba widoczność do tyłu. ogólnie parkowanie nie jest przyjemne.
tylne rzędy siedzeń niewygodne. niewygodnie wsiada się na 3-ch rząd siedzeń. koło zapasowe pod autem, nie życzę kapcia w drodze, zwłaszcza w deszczu. brak termometra wew/zew, za to: duża ilość schowków,
długo trzeba czekać na ciepłe powietrze.
przy tak ogromnym aucie w środku powinno być luźno. jest nieźle na z przodu, w 2-gim rzędzie ciasno i brak miejsca na nogi, w 3-cim rzędzie żenada, max dzieci do 1,4m. Żona ma hondę crv 05r i ma duuużo więcej miejsca w 2-gim rzędzie siedzeń.
uszczelki drzwi nie są spasowane, powietrze gwiżdże jak w traktorze... za to plastki raczej nie hałasują
nie, nie. to nie jest auto dla oszczędnych.
plastiki w środku a la alumium są do kitu, paznokciem mozna zarysować. pozostałe plastiki, u mnie beżowe, też się rysują i wyglądaja nieestetycznie. coś terkocze w wentylatorze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW [l/100km]

14,7