Ocena kierowcy - Nissan Pathfinder III Terenowy

Bronek, 11 lat temu
Silnik 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW
Rok produkcji 2005
Nissan Pathfinder III Terenowy 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW od 2004 - Oceń swoje auto
SIlnik jest bardzo dynamiczny na wysokich obrotach natomiast na niższych pracuje równo i cicho. Po prostu nic dodać nic ująć. Ewentualnie mógłby być trochę bardziej cichy ale jak na to masę jest ok.
Skrzynia jest idealna, jeździłem już w swoim życiu paroma automatami m.im. w volvo czy toyocie, i ten najbardziej przypadł mi do gusty. Skrzynia równo chodzi, dobrze reaguje na pedał gazu przy redukcji.
Jeśli chodzi o układ jezdny no to na polskie drogi nie wyobrażam sobie innego. Przy 180tyś. zamieszenie nie wydaje nawet najmniejszego dźwięku, jest nie do zerżnięcia. Auto jedynie bardzo sie buja przy ostrych zakrętach co jest normalne przy tak wysokim zawieszeniu.
Trzeba się przyzwyczaić do tego że siedzi się wysoko i że auto jest dłuższe niż europejczyki.
Dużo miejsca, dodatkowy + za 3 rząd siedzeń
Polecam instalacje gazową, ja mam elpigaz, sprawdza sie rewelacyjnie. Pali mi po przeliczeniu jakieś 8 litrów benzyny w cyklu mieszanym a w zamian mam samochód nie do zajechania, rodzinny przestronny.
Auto mam od 5 lat, wymieniałem klocki i tarcze hamulcowe, sondy lambda i świece.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i V6 4WD 269KM 198kW [l/100km]

Nissan Pathfinder III Terenowy