Ocena kierowcy - Nissan Primera I Kombi

rafanti, 16 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Nissan Primera I Kombi 2.0 D 75KM 55kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Ani sekundy nie żałowaliśmy kupna tego samochodu! wiedzieliśmy czego chcemy i to dostaliśmy. Duże, wygodne, niezawodne, pojemne - tylko raz zdażyło nam się że nie wszystkie zakupy weszły na raz do środka, ale wtedy kupiliśmy dwie kanapy i mieściła się tylko jedna... Pod wrażeniem ile tam można do środka włożyć byli nawet kierowcy samochodów dostawczych pod IKEA.
W zasadzie tylko z piątego biegu nie da się ruszyć.... Bardzo cierpliwy. Na wyższych obrotach jest rewelacyjny. Nie nadaje się do wyścigów, ale chyba nikt nie kupuje tego samochodu do szaleństw.
Po nocy w zimie ciężko chodzi, nie zawsze chce wejść 1 i 2. jak się rozgrzeje to nie ma problemu.
bardzo dobrze sobie radzi z rewelacyjną polską nawierzchnią ;). W zakrętach prowadzi się pewnie.
Rewelacja - jedyne co może przeszkodzić to pies stojący w bagażniku i zasłaniający 3/4 tylnej szyby.
Wszystko tam gdzie być powinno.
Nie wiem co to znaczy mieć zaparowane szyby. taki problem nie istnieje - a w każdym razie nie dłużej niż 5 sekund. Tylna szyba rozmarza błyskawicznie.
W środku podróżują wygodnie 4 osoby, pies, rower. Bardzo dużo miejsca. Zastanawiamy się nad kupnem terenówki i mamy problem ze znalezieniem czegoś, co miałoby w środku więcej miejsca (w zasadzie tylko długi Patrol jest większy)
Nie powiem, że nie słychać silnika - słychać, owszem, ale to miły dźwięk. Bez problemu można rozmawiać przez telefon i słuchać subtelnej muzyki.
nie ma na co narzekać.
Good value for the money - jak to mawiają w obcych mi językach.
Umarło podświetlenie przełączników sterowania szybami, przepalają sie żarówki podświetlenia zegarów. Coś tam klekocze w prawych przednich drzwiach, klapy bagażnika nie otworzy się kluczykiem, wyrobiły się mechanizmy wycieraczek przednich, docisk tylnej wycieraczki jest za słaby. Spryskiwacz tylnej szyby wymagał potraktowania środkiem do odkamieniania czajników elektrycznych. Ale w sumie samochód ma 15 a zaraz 16 lat, więc ma prawo się psuć, co chce!
Wymieniane amortyzatory przednie przy 320 000 - nie mam pojęcie, czy kiedyś wcześniej były robione. padł alernator - nie pierwszy raz, bo okazało się, że mieliśmy pod maską alternator z Sunny, czyli oryginalny też jużkiedyś poległ był.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,4