Ocena kierowcy - Nissan Primera I Sedan

Lucky, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Nissan Primera I Sedan 2.0 16V 115KM 85kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Mój egzemplarz Primery niestety nie potwierdza opinii o niezawodnosci japońskich marek, moze to winna zaniedbywań przez poprzednich właścicieli i odbija się to teraz na moim portfelu niestety.
Jak na silnik 2.0 16V zdecydowanie za słaba dynamika, pod względem przyspieszenia wymięka z niejednym 1.6 czy 1.8 i do tego ogromne zużycie paliwa.Nadrabia za to elastycznością(nie maproblemu z jazdą 40km/h na 4 biegu,płynnie przyśpieszanawet na piątce,trochę za głośno pracuje.
Problemy z włożeniem wstecznego biegu, ogólnie trzeba uzyć siły do zmiany biegów. Słaba praca sprzęgła.
Samochód prowadzi się pewnie ale wydaje mi się że jest trochę za miękki i bardzo czuć wszelkie nierównosci(kołysze).
Nie ma pod tym wzgłedem problemów.
Wszystko na swoim miejscu.
Beznadziejne ogrzewanie.Zaczyna cokolwiek grzać dopiero po około 10 minutach jazdy a jego wydajnośc jest po prostu tragiczna!W zimie dopiero po godzinie jazdy mozna zdjąć kurtkę bo inaczej przeziębienie murowane! Nawiew na szyby też jest za słaby.
Z przodu jest bardzo przestronnie i wygodnie(mam 190cm wzrostu), duży plus za bardzo wygodne fotele z szeroką możliwością regulacji i podłokietnik. Po 1000 kilometrowej trasie praktycznie bez żadnych postojów nie czułem zmęczenia i nic mnie nie bolało. Z tył na szczęście nie muszę podróżowac, tam nie jest rewelacyjnie. Pojemny bagażnik!!!
Dobre.
To najsłabszy punkt(oprócz ogrzewania) tego auta. Nawet z instalacją LPG odczuwalne są spore koszty przy tankowaniu.Passat z silnikiem 2.0 115KM pali zdecydowanie mniej przy lepszych osiągach,średnie spalanie mojej Primery to 13.5 l gazu na 100km przy spokojnej jezdzie z przewagą jazdy miejskiej. Na trasie duzo lepiej(około 8/100km)
Plusem uzywanej Primery jest dośc niska cena bo za takie pieniądze co kosztowała moja primera z 93 roku to mo zna sobie pozwolic na np. passata lub audi 80 jakies trzy lata starsze i z gorszym wyposażeniem. Za niewielką kwotę mam auto przestronne, wygodne i bogato wyposażone.Brakuje tylko klimy i skóry.Tylko te spalanie....
Ciągle się coś psuje,głownie jakieś drobiazgi ale jest to bardzo uciążliwe gdyż często samochód odwiedza warsztat przez to bardzo utrudnia życie...Średni koszt takiej wizyty to 100zł. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy musiałem go wstawić do warsztatu z powodu takich właśnie drobiazgów 4 razy.
Jak narazie z poważniejszych usterek to awaria sprzęgła oraz uszkodzony wałek rozrządu.Baardzo drogo!Oczywiście naprawiam auto w nieautoryzowanych warsztatach bo w serwisie Nissana bym chyba zbankrutował!!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 115KM 85kW [l/100km]

12,0