Ocena kierowcy - Nissan Primera I Sedan

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Nissan Primera I Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Słaby!Wcześniej jeździłem 106 końmi przy 1 tonie wagi. Przeskok bolesny! Kupiłem bo rodzina większa ale ogólnie to ciężko tym bezpiecznie jeździć. Spalanie miasto nawet ponad 7 litrów a wiem co to płynna jazda. W mieście silnik nie jest słaby ale poza nim można zapomnieć o bezpiecznym wyprzedzaniu i trzeba trzymać się prawej strony jezdni! Moment jak na wolnossącego diesla przystało dość duży, ale sprzęgło raz mi się lekko podpaliło podczas ciągnięcia kolegi?! Więc pewnie będzie dość szybko się zużywać.
Standardowy problem z biegiem wstecznym, czasem dwójką i jedynką. Poza tym skrzynia pracuje w czasie jazdy bez zarzutu. Redukcje płynne trzeba jedynie wyczuć moment obrotowy diesla, tzn kiedy zmienić aby nie szarpać. Zaznaczyć trzeba że mnóstwo nowych konstrukcji boryka się z wyżej wymienionymi problemami!
Zawieszenie jest twarde jak na klasę średnią porównując np. do renaulta laguny. Jednak pozostawia ono duży margines bezpieczeństwa. Ciężko o nad czy podsterowność. Prowadzenie na równej nawierzchni wzorowe jak na lata w których model ten schodził z taśm. Na gorszych drogach, troszkę zbyt nerwowo wybiera nierówności. Kto co woli, dla mnie idealne, dla innych tylko dobre. Warto wspomnieć że trzeba liczyć się z częstym zaglądaniem do niego z uwagi na zaawansowanie konstrukcyjne(niezależne zawieszenie).
Bez zastrzeżeń. Ale przy manewrowaniu w mieście trzeba pamiętać że jeździmy prawie 4,5 metrowym sedanem.
Tu należy się słowo uznania. Ergonomia na najwyższym poziomie. Materiały miękkie w dotyku nie jak u innych klasowych rywali z tamtego okresu. Nawet po kilkunastu latach środek wygląda świeżo. Jednak brak obrotomierza nieco zasmuci kierowców lubiących jak coś się rusza na konsoli.
Klima bez zarzutu. spadek mocy niezbyt odczuwalny. Nowe konstrukcje bardziej się dławią po jej włączeniu. Ogrzewanie- no cóż tu minus. Przy niskich temperaturach jak minus 30 stopni ma problemy z dogrzaniem wnętrza.
Wszytko Bez zarzutu. Miejsca jest sporo, fotele wygodne i dobrze trzymają na zakrętach. Są prawie tak dobre jak w VW Passacie z tamtego okresu.
Jak na tak starą konstrukcje dobre. Silnik nie przeszkadza klekotem a deska nie telepie się na nierównościach.
Trudno mi oceniać. Sądząc po komentarzach jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,7