Ocena kierowcy - Nissan Primera I Sedan

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Primera I Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : świetny silnik , słaby ale pociągnie wszystko włącznie z nieprzyzwoitymi ciężarami (2,5 tonowy jacht na lawecie 200 km !) sprzęgło i półosie wytrzymały !
Układ elektryczny : alternator ,bardzo delikatny
Zawieszenie : łączniki stabilizatora
teraz już bardzo stary konstrukcyjnie samochód żadnej elektroniki ale to może byc zaleta ? nic się nie zepsuje przez 8 lat go mam a nie odwiedzałem elektryka ani razu ! jedyny minus częste wymiany alternatora (palą się diody prostownicze )
Diesel wolnossący 75 koni , szału niema na trasie obciążony 6 litrów tylko wyprzedzanie tirów jest ciężkie na autko 1,3 tony puste to malutko mocy ale zato długowieczność i spalanie są rewelacyjne mój ma 320 tkm i jeździ na półsyntetyku nie bierze oleju ,a w najwieksze mrozy odpala bez problemu !
U mnie nie było najmniejszych problemów olej wymieniam raz w roku bezzwzgledu na przebieg lub 30 tyś km
Twarde auto na amorach gazowych , wielowachacz z tyłu pozwala na bardzo wiele ,z łodzią wędkarską na haku wyprawy po 1000 km spalanie ok 7 l/100
bez zastrzeżeń
bez większych zastrzeżeń wszystko pod ręką siedzi się wygodnie a jestem wysoki 190 cm
W zimie sporo czasu nim rozgrzeje się wnętrze
OK
dobrze jak na diesla
średnia wieloletnia 6 l/100 km przejechał pod moją nogą 200 tyś km zero awaryjności , lubi spokojną jazdę na trasie a moc 75 km nie pozwala na wariowanie
jak to Nissan niezbyt drogi w zakupie a służy wiernie i całkowicie bezawaryjnie od 8 lat ! jedyny mankament alternator ! i łączniki stabilizatora (nasze cudowne drogi )
Łączniki stabilizatora raz na 2 lata wymiana łącznik ok 30 zł !
częste wymiany alternatora ja wymieniłem 3 sztuki na 200 tys km !

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,1