Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

Paweł, 13 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Nissan Primera II Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Posiadam wersję comfort. Chyba najbardziej cieszy wyposażenie auta.
Karoseria : Auto rdzewieje
Układ elektryczny : CZujnik położenia wału korbowego
Auto kupiłem sprowadzone z Niemiec. Niby wszystko ok ale już wyciął mi numer. Czekam na diagnozę ale poszedł chyba czujnik położenia wału korbowego. Cena nowego (450-650 zł) gdzie w innych autach 100-200 zł. Jak będzie tak dalej to będzie rozwód.
Temat wielokrotnie przerabiany. Te samochody nie mają przyspieszenia i zbierają się bardzo powoli. Kupując ten samochód trzeba mieć tego świadomość. Ja miałem i nie mam zastrzeżeń.
Moja skrzynia sprawia wrażenie, że jest w wieku emerytalnym. I te długie przełożenia, po co??? Bez sensu. Nie dość, że silnik nie ma kopa to jeszcze tracimy czas na przełożenia.
Po mieście jeździ się bardzo źle. A wszystko przez długie przełożenia skrzyni. Natomiast w trasie rewelacja.
Generalnie ok. w końcu to klasa średnia.
Raczej głośno. Ale fabryczny zestaw audio to rekompensuje. Włączamy muzyczkę i jest super.
Słyszałem różne opinie. Jak dotąd moja Primera zaskakuje mnie raczej pozytywnie. Auto o tej masie spala poniżej 7 litrów. Całkiem nieźle.
Gdyby nie ostatnia awaria to powiedziałbym że bardzo dobrze. Niestety z tą jakością jest problem. Co do ceny to można raczej tanio kupić. Wybierając pomiędzy Focusem, Mazdą 626 wybrałem Primerę.
Ogólnie auto sprawia wrażenie troszeczkę niesolidnego wykończenia. Do szału doprowadza mnie zniszczona okleina na słupkach drzwi (przyjrzałem się i jest to standard w tym modelu. Do tego dochodzą skrzypiące wycieraczki.
Takich rzeczy auto nie powinno robić. Prawdopodobnie poszedł czujnik położenia wału korbowego. Nie ma szans na dalszą jazdę. Hol do mechanika. W mojej poprzedniej Corolli takie rzeczy były nie do pomyślenia. Do tego dochodzi jeszcze cena na części.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,6