Ocena kierowcy - Nissan Primera II Kombi

Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Primera II Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Zupełnie bezobsługowy. Zrobić rozrząd i tylko wymiana oleju. U mnie co 2 lata bo i tak go nie zajadę.
Karoseria : Pojawia się rdza jak we wszystkicj japońskich samochodach
Japońska szkoła. Wszystko przemyślane, skonstruowane na wile lat pracy. Jeśli coś z racji wieku się zużyje, na pewno nie zaskoczy nas awarią na drodze, tylko da znać za wczasu. W silniku diesla po 400000 wszystko pracuje jak w nowym i sądzę że prędzej blacharka zgnije niż zużyje się silnik.
Biegi wchodzą, nazwałbym zwyczajne. Wybierak nie ma jakiejś wymyślnej konstrukcji na linki, więc działa normalnie, jak we wszystkich autach z tamtego okresu.
Wzór, chociaż niektórzy narzekają na duży promień skrętu. Za to trwałość przegubów wzorowa. U mnie od nowości oznaczone fabryczne.
Zależy co rozumieć pod pojęciem komfort. Należy pamiętać że to konstrukcja lat 90, gdzie kładziono nacisk na niezawodność a nie na np. wyciszenie w jeździ autostradowej. Przy prędkości 150 w aucie jest głośno, lecz wciąż znośnie. Poza tym jeśli chodzi o wyposażenie, komfort 100% jakiego szukać tylko w limuzynach. W mojej wersji akurat jest chyba wszystko. Pełna elektryka, grzane fotele, klimatronik 2 strefowy idt. Fotele bardzo wygodne, trudno o lepsze. Ogrzewanie jak i klima super. Największym komfortem zaś dla mnie jest to że tanio dojadę wszędzie, bez obawy że coś się zepsuje. Niepodważalną cechą tego modelu jest ponadprzeciętna niezawodność. Konstrukcja wywodzi się z czasów, kiedy samochody projektowano tak by się nie psuły, w przeciwieństwie do dzisiejszych aut, gdzie producent zadbał by jak najczęściej odwiedzać autoryzowane serwisy. Inżynierowie Nissana poświecili wiele lat, by ich flagowy model na rynek europejski wyróżniał się niezawodnością, i tak jest w istocie. Zawieszenie bardzo trwałe nawet na nasze dziury, elektronika zupełnie bezawaryjna, nawet w kompletnie wyposażonych modelach. Silnik diesla, to prosta lecz wieczna konstrukcja, w której nie ma prawa nic nawalić, ani zużyć przez setki tyś. km. Tym bardziej w konstrukcji japońskiej. Oczywiście kultura pracy jest przeciętna w stosunku do nowoczesnych skomplikowanych nowoczesnych diesli. Lecz tak trwałych silników już na pewno nie będzie. Praca silnika jest taka sama jak niemieckich osławionych tdi z tamtego okresu, lecz niezawodność bez porównania lepsza. Primera z tym silnikiem jeździ przeciętnie, poprzednie audi a4 również z dieslem 1.9, zbierało się nieco lepiej, lecz był to mniejszy i lżejszy samochód. Komfort za to i ilość miejsca zbliżona do np Passata, którym również miałem przyjemność jeździć, lecz daleko mu do niezawodności Primery. Podsumowując, auto w szczególności w wersji kombi, pakowne i rodzinne. Bezproblemowe o prostej niezawodnej konstrukcji, jakich już nie ma. Stylistyka zwyczajna, gdzie wszystko jest na swoim miejscu, o to chodzi. Samochód powinien nam służyć i umilać życie, a nie być skarbonką i utrapieniem.
Wzór do naśladowania. Wszystko pod ręką nic nie trzeba szukać.
Super. Jak na diesla grzeje szybko,. Klimatyzacja wydajna i trwała. Nabita 4 lat temu do dziś bez żadnego serwisu.
Kabina obszerna i dobrze przeszklona. Widoczność dziki temu temu jest idealna. Mimo że to duże kombi parkuje się lepiej niż współczesnymi miejskimi autkami.
Wyciszenie jak na diesla z tamtego okresu jest dobre. W porównaniu zaś do nowych diesli, po odpaleniu słychać co mamy pod maską. Podczas normalnej jazdy silnik nie daje się we znaki. Jest podobnie jak w wersji benzynowej.
Silnik niezwykle ,przy spokojnej jeździe, w granicy 5l trasa. Jak na spore kombi to dobry wynik. Po mieście, wiadomo, zależy od miasta i od korków w mieście.
Tu 1 liga. Sprzedałem Audi, kupiłem bez dokładania 4 lata młodszego Nissana, który pod każdym względem jest lepszy. Większy, wygodniejszy, super wyposażony.
Nie powinno nic się psuć, co najwyżej zużywają się podzespoły takie jak np. klocki hamulcowe. Silnik pali w największe mrozy na raz. Elektronika bez fabrycznych wad, trwała. Mocne zawieszenie.
Zupełnie brak. Jakieś tanie gumki w zawieszeniu, łączniki stabilizatora. Wszystko w kwocie ok 80zł i samodzielna wymiana.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,1