Ocena kierowcy - Nissan Primera II Sedan

incubus, 14 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Nissan Primera II Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Samochód świetny, w tym przedziale cenowym to jedno z najlepszych aut klasy średniej.Pomimo 10 lat spisuje się świetnie jak na razie, jedyne co wymienilem to olej,filtry,świece,klocki,filtr przeciwpyłkowy oraz żarówkę.Niestety w miesiąc po zakupie musiałem wymienić górny wahacz, ale to w żadnym razie nie jest usterka tylko wynik eksploatacji auta, popredni właściciel musiał go wymieniać spory czas temu.Moja Primera posiada silnik benzynowy 1.6, uważany za trwały i niezawodny.przy komplecie pasażerów powoli sie zbiera, dopiero po 3,5 tys.obr.zaczyna żwawiej reagowac,na razie oceniam go dobrze, chociaż jak na tę masę auta przydalaby sie troche wieksza moc.zawieszenie ma dosyc twarde, ale za to swietnie trzyma sie drogi i dobrze zachowuje sie w zakretach.mialem okazje sprawdzic moje auto w okresie ostatnich 16 stopniowych mrozów i miodzio.Żadnych klopotow z odpaleniem czy czymkolwiek innym. Auto jest dosc przestronne chociaz przy maks. wysunietych przednich fotelach moze byc z tylu malo miejsca na nogi dla wyzszych osob.zaletą jest ogromny bagażnik (590 l)oraz prktycznie bezobsługowy łańcuch rozrządu.Podsumowując jestem zadowolony z zakupu, mogę śmiało polecić Primerę.Sprawdza się jako auto rodzinne, komfortowe na trasę, nie spala dużo, ok. 8-8.5 litra w miescie.
Silnik wrażliwy na paliwo kiepskiej jakości, niezbyt zrywny, ale trwały. To japończyk, więc jeśli podkręcić go trochę wyżej daje sobie radę.
mógłby być trochę lepiej wyciszony, chociaż nie jest najgorzej.
Naprawdę niezawodne auto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 100KM 74kW [l/100km]