Ocena kierowcy - Nissan Primera II Sedan

GenR., 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Nissan Primera II Sedan 1.6 16V 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : łatwość z jaką sobie radzi z dziurami i nierównościami w drogach.
Uważam, że to dobre a nawet b. dobre auto. Przez 2 lata zrobiłem nim 50 tys km w zasadzie bez zagladania pod maskę. Nawet w dalekie trasy wsiadam i jadę bez obaw, bez przegladów. Naprawdę polecam. W stosunku do poprzedniego - VW o wiele bardziej komfortowe. Posiada łańcuch rozrzadu - co niweluje koszt wym. pasków. Może troche mało schowków w kabinie.
Oszczedny, elastyczny, ale nie do sportowej jazdy. Wibracje przy 120 km/g, przy większych prędkościach ładna równomierna praca.
Zgrzyty prz wrzucaniu na 2 i wsteczny.
Po VW, którego miałem wcześniej, to auto ma bardzo elastyczne zawieszenie, dobry komfort jazdy po naszych drogach czy to z pasażerami czy też bez.
Ogrzewanie słabe. W zasadzie cały czas na full aby w miarę dobrze grzało, wentylacja podobnie. Klimatyzacja w mierę dobra.
Jedynie VW Passat r. 91 miał doskonałą. Jednak na auta w tym przedziale i roczniku - prawie doskonała.
Dobre. Odgłosy silnika najbardziej daja się we znaki w przedziale prędkości 110 - 130 km/g
Za 4 tulejki do wahacza 200 zl. troche drogo. Ale wymiany oleju filtrów w normie. Innych napraw nie potrzebował.
Nie oceniam najwyżej bo pewnie są lepsze auta ale i droższe. Przy komforcie Nissana jaki oferuje nieco wyższa cena nie jest problemem. Auto godne polecenia.
Przez przeszło 2 lata spalona jedynie żarówka.
Przez przeszło 2 lata jazdy 25 tys km rocznie po różnych drogach po kilkunastu wpadkach w dziury tym samym kołem pojawiły się jedynie stuki w zawieszeniu. Uważam że to super.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,2