Ocena kierowcy - Nissan Primera II Sedan

AM, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 114KM 84kW
Rok produkcji 2002
Nissan Primera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Ogólna ocena dobra - przy zmianie rozważę kolejną primerę, ale z silnikiem 1.9 dCi lub 2.0. Chciałbym mieć kilka koni więcej, choć jest to irracjonale, bo autostrad przybywa niewiele... Myślę także o 1.8 A/T, ale najpierw musiałbym to przetestować. 2.0 CVT koszmarnie drogi i jest przewidziany tylko opcja tekna ze skórzynymi fotelami, które nie są mi do niczego potrzebne.
Wystarczający (ale niezbyt oszczędny) w mieście i do spokojnej, równomiernej jazdy (także szybkiej na autostradzie) na trasie. Wyprzedzanie dynamiczne możliwe tylko przy redukcji na III bieg - na IV trzeba mieć sporo miejsca.
Czasem opornie wchodzi I. Zestopniowanie przeciętne.
Dobry i po nissanowskiemu twardy. Na polskie drogi to nie najlepsze rozwiązanie ale z drugiej strony czy poza samochodami terenowymi są taki, których zawieszenie jest dobre na polskie drogi ? Felgi 17 zdecydowanie nie na polskie koleiny !
Nie narzekam - kamera jest pomocna, ale nie ufam jej bezgranicznie. Z przodu zawsze zostaje mi więcej miejsca, nież się spodziewałem. Słupki boczne niestety potrafią ograniczyć widoczność dość poważnie.
Wszystko pod ręką i na swoim miejscu. W tym punkcie nissan pokazuje, że można dobrze rozplanować wnętrze. N-Form bezproblemowy w użytkowaniu - nieźle przemyślany przez konstruktorów.
Regulacja zarówno latem jak i zimą zapewnie potrzebną temperaturę. Szyby nie parują ponad miarę, a rosa szybko jest usuwana przez nawiew powietrza. Klimy po prostu nie wyłączam - tryb auto i regulowanie temperatury wystarcza do osiągnięcia porządanej temperatuy w okamgnieniu.
Dużo przestrzeni z przodu - nie wiem co z tyłu, bo tam rzadko kto jeździ. A jak już jedzie to się nie skarży,a więc ok. Fotele wygodne, podparcie lędźwiowe bardzo dobre, ale fotel kierowcy po ledwie trzech latach skrzypi i trzeszczy, a ja masywny to nie jestem.
Tu mogło by być znacznie lepiej ! To że silnik jest głośny na wysokich obrotach, to nic. Ale to, że skrzypi i trzeszczy na całego to problem. Wiem, że polskie drogi mogą rozregulować wszystko, ale serwis na każdym przeglądzie coć poprawiał. Słaby punkt, to stukająco - trzeszcząca akustyczna ponad miarę deska. Samochód klasy średniej nie ma prawa tak "grać" !!! (na nerwach)
Dobrze na trasie i zadowalająco w mieście
Tu jednak ocena na "5" - nikt nie oferuje tak wiele za te pieniądze. Porównywalna toyota avensis, ale to jest już samochód masowy i nie tak ładny jak primera. Hodna Accord i Mazda 6 mają jednak zbyt ubogie wyposażenie.
Po wyleczeniu chorób wieku dziecinnego ok - a te choroby to system przeciwkradzierzowy. Niezbyt dobrze zamontowany dwa razy unieruchomił auto. Żadnych usterek mechanicznych. Brak klipsa przy reflektorze rozszczelnił lampę ksenonową. Wymiana na gwarancji bez problemu.
Brak. Serwis w Warszawie dobry (T&T Zaborowski oraz Jaworki - Gajewski), w Olsztynie życzliwy. Każdy poprawny, ale bez zachwytów - nic ponad, nic od siebie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 114KM 84kW [l/100km]

8,3